شارپ به پاناسونیک و المپوس در بازار دوربین‌های میکرو چهار سوم می‌پیوندد

شارپ به پاناسونیک و المپوس در بازار دوربین‌های میکرو چهار سوم می‌پیوندد

در جریان نمایشگاه CES 2019، شارپ از توسعه دوربین فیلم‌برداری 8K میکرو چهارسوم خبر داد. به‌نظر می‌رسد شارپ قصد دارد به پاناسونیک و المپوس در بازار دوربین‌های میکرو چهار سوم بپیوندد.  

در سال ۲۰۱۸ میلادی شاهد تغییراتی در بازار دوربین‌های میکرو چهار سوم (MFT) بودیم. پاناسونیک، و یکی از هم بنیانگذاران استاندارد این بازار،  تمرکز  خود را به دوربین‌های فول فریم معطوف کردند. اوایل بهمن‌ماه نیز، 

پاناسونیک و المپوس  اعلام کردند شرکت شارپ نیز وارد بازار دوربین‌های میکرو چهار سوم می‌شود. بیانیه‌ی منتشرشده‌ی پاناسونیک و المپوس به قبل از معرفی دوربین فیلم‌برداری 8K شارپ و نهایی شدن مشخصات آن برمی‌گردد. در جریان نمایشگاه CES 2019، شارپ 

براساس اعلام پاناسونیک و المپوس، دو شرکت معتقدند که شارپ برای توسعه‌ی دوربین فیلم‌برداری 8K تلاش می‌کند و قصد دارد وارد بازار دوربین‌های میکرو چهار سوم نیز بشود.

کیفیت 4K مربوط‌به ۲۰۱۸ است

بیانیه‌ی منتشرشده، اشاره‌ای به دوربین‌های سینمایی 8K که می‌‌توانست در نمایشگاه NAB لاس‌وگاس معرفی شوند، نمی‌کند. اوایل سال جاری و در جریان نمایشگاه CES، خبر عرضه‌ی چنین دوربین‌هایی با قیمتی کمتر از ۵۰۰۰ دلار، هیجان تازه‌ای در دنیای دوربین و عکاسی ایجاد کرد. فروردین‌ماه سال گذشته‌، . شارپ نیز قصد دارد همچون بلک‌مجیک از دوربین میکرو چهار سوم و لنز مانت مشابه پاناسونیک و المپوس معرفی کند.

انتظار می‌رود که دوربین جدید شارپ، قابلیت تصویربرداری ویدئویی 8K با فریم‌ریت ۳۰ فریم در ثانیه را با کدک H.265 داشته باشد. البته شارپ درتلاش است تا نرخ فیلم‌برداری را به ۶۰ فریم‌بر‌ثانیه برساند. همچنین، احتمال دارد دوربین جدید شارپ با لرزش‌گیر داخلی معرفی شود و اگر تصاویر مربوط‌به نمونه‌ی اولیه‌ی دوربین با آنچه قرار است بعدا به بازار عرضه شود، مطابقت داشته باشد، انتظار می‌رود دوربین جدید با نمایشگر بزرگ ۵ اینچی رونمایی شود. 

باید منتظر اخبار تکمیلی در مورد دوربین میکرو چهار سوم شارپ باشیم. قطعا به‌زودی اطلاعات بیشتری در مورد دوربین جدید منتشر خواهد شد. 

منبع techradar

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید