TriLens، یک نگهدارنده‌ی لنز کمری جذاب

پنج‌شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
حمل کردن چندین لنز همواره برای عکاسان عذاب‌آور است، اما گجت TriLens این دغدغه‌ی عکاسان را برطرف می‌کند.
تبلیغات

اکثر عکاسان حرفه‌ای برای عکاسی در شرایط مختلف، مجبورند همزمان چندین لنز متفاوت را با خود حمل کنند. آن‌ها به طور معمول از کوله‌پشتی خود برای این کار استفاده می‌کنند، اما بیرون آوردن لنز از کوله‌پشتی وتعویض آن فرآیندی وقت‌گیر است. یک استارت آپ جدید با معرفی نگهدارنده TriLens به فرآیند تعویض لنز سرعت چشمگیری بخشیده است. این محصول توسط استارت آپ سوئدی Frii Designs که مؤسس آن یک عکاس مراسم عروسی به نام جوناس لاندین است، معرفی شد.

Lundin می‌گوید:

هیچ چیز بدتر از این نیست که بعد از عکس‌برداری به خانه بیایید و متوجه شوید به دلیل اینکه وقت تعویض لنز را نداشتید یا از روی تنبلی این کار را انجام ندادید، چه لحظات تکرارنشدنی را از دست داده‌اید.

TriLens در واقع یک نگهدارنده سه گانه لنز با قابلیت چرخش است. سنگین‌ترین لنزی که به این نگهدارنده متصل می‌شود، همواره به سمت پایین قرار می‌گیرد و یکی از پایه‌هایی که به سمت بالا قرار دارد، همیشه خالی وآماده‌ی نصب برای لنزی است که روی دوربین قرار دارد.

نگهدارنده لنز / Trilens lens holder

این گجت جذاب همچنین به نحوی قابلیت پایدارکنندگی دارد. استارت آپ Frii Designs می‌گوید:

حمل کردن چندین لنز با اندازه‌ها و وزن‌های مختلف با گجت‌های مشابهی که در بازار وجود دارند مشکل است، اما TriLens با توجه به وزن لنز‌های متصل به طور اتوماتیک می‌چرخد؛ این قابلیت TriLens را در هنگام راه رفتن یا دویدن پایدار نگه می‌دارد.

پایه‌های TriLens دارای آهنربا هستند و این امکان را می‌دهد که بتوان درپوش لنز در حال استفاده را روی پایه‌ی خالی TriLens قرار داد. وزن این گجت ۴۹۹ گرم و ابعادش ۳.۹×۳.۹×۶.۳ اینچ است و با لنز های کنون، نیکون و سونی با حداکثر قطر ۹۲.۰۷۵ میلی‌متر سازگار است. جنس آن از استیل و نایلون  تقویت شده با فیبر و توانایی حمل وزن آن حداکثر ۱۰۰ کیلوگرم است.

نگهدارنده لنز / Trilens lens holder

Frii Designs به زودی این محصول را از طریق کمپین «کراودفاندینگ (جمع سپاری)» شرکت Kickstarter وارد بازار می‌کند و امیدوار است که با ثبت حداقل ۶۰۰ پیش سفارش، این ایده را به موفقیت برساند. این استارتاپ درباره‌ی قیمت این محصول حرفی نزده است، اما شما می‌توانید این پروژه را از طریق وبسایت Frii Designs دنبال کنید.

نظرتان راجع به این محصول جذاب چیست ؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات