آمازون کسب‌و‌کار ربات‌های تجاری Astro را بازنشسته می‌کند

پنج‌شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۵
مطالعه 2 دقیقه
ربات تجاری آمازون آسترو astro
آمازون با بازنشسته‌کردن کسب‌وکار ربات‌های تجاری آسترو، تصمیم دارد روی ساخت ربات‌های خانگی تمرکز کند.
تبلیغات

آمازون رسماً اعلام کرد که از تاریخ ۲۵ سپتامبر (۴ مهر) پروژه‌ی آسترو را بازنشسته خواهد کرد و مبلغ ۲٬۳۵۰ دلار را بابت هزینه‌ی ربات به‌اضافه‌ی اعتبار ۳۰۰ دلاری، به خریداران پرداخت می‌کند.

مشخص نیست چه تعداد از ربات‌های تجاری Astro از زمان راه‌اندازی در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان و آذر ۱۴۰۲) تاکنون فروخته شده‌اند، اما لیندو سنت‌آنجل، معاون ارشد مهندسی سخت‌افزار آمازون، می‌گوید: «با توجه به پیشرفتی که در حوزه‌ی رباتیک خانگی داریم، باید منابع‌مان را روی آن متمرکز کنیم.»

ربات آمازون Astro نمای جلو
Amazon

آمازون در بیانیه‌ای که برای سایت ورج ارسال کرده است می‌گوید: «ما کاملاً به ارائه‌ی راهکارهای رباتیک در مصارف خانگی اعتقاد داریم. برای افزایش سرعت پیشرفت و تحقیقات مستمر... تصمیم گرفته‌ایم که پشتیبانی از آسترو برای کاربری تجاری را محدود کنیم.»

ربات خانگی آسترو هنوز به‌عنوان محصولی آزمایشی شناخته می‌شود و صرفا به‌صورت محدود در دسترس قرار می‌گیرد. در سال ۲۰۲۳ قیمت آسترو نسبت‌به قیمت ۱,۴۴۹.۹۹ دلاری اولیه‌ی آن، حدود ۱۵۰ دلار افزایش یافت.

آمازون با ارسال ایمیل به مشتریان ربات تجاری آسترو، ضمن وعده‌ی بازپرداخت هزینه‌ی ربات، نوشت: «بهتر است ربات و لوازم جانبی آن را از طریق برنامه‌ی Amazon Recycling بازیافت کنید. آمازون هزینه‌های مرتبط با حمل و بازیافت را پوشش می‌دهد.»

بزرگ‌ترین خرده‌فروشی آنلاین دنیا برای تشویق مشتریان به خرید ربات خانگی آسترو می‌گوید: «ما یک اعتبار ۳۰۰ دلاری به کیف پول آمازون شما اضافه می‌کنیم تا به حمایت از راهکار جایگزین برای محیط کار شما کمک کنیم.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات