ربات جدید آمازون دوست‌داشتنی‌ترین نگهبان دنیا است

چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ربات آسترو آمازون
ربات تعاملی هوشمند آمازون برای نگهبانی از ساختمان‌ها و انبارها و سوله‌ها طراحی و ساخته شده است.
تبلیغات

آمازون امروز در بیانیه‌ای مطبوعاتی ربات تعاملی Astro را برای مشتریان تجاری خود معرفی کرد. ربات آسترو که با قیمت حدود ۲٬۳۵۰ دلار فروخته می‌شود، به‌صورت خودکار یا ازطریق کنترل از دور حرکت می‌کند.

آسترو از دوربین پریسکوپی با قابلیت دید‌در‌شب و تصویربرداری HD نیز برخوردار است و امکان پخش ویدئو زنده‌ی ۲۴ ساعته و گفت‌و‌گوی دوطرفه را فراهم می‌کند. آمازون سه نوع اشتراک مختلف را همراه با ربات آسترو ارائه می‌کند تا شرکت‌ها بتوانند بر ساختمان‌های خود بهتر نظارت کنند.

با پرداخت ۹۹ دلار در ماه، اشتراک نگهبان امنیتی مجازی برای ربات فعال می‌شود تا ربات بتواند پس از شناسایی فرد ناشناخته، صدای عجیب یا فعالیت دیگری که مشکوک به‌نظر می‌رسد، شروع به هشداردادن کند. مشتریان باید اشتراک Ring Protect Pro و Astro Secure را نیز برای فعال‌سازی سیستم نگهبانی مجازی تهیه کنند که به‌ترتیب ۲۰ و ۶۰ دلار در ماه هزینه دارند.

ربات آسترو

Ring Protect Pro به کاربران امکان می‌دهد تا فیلم‌های ربات را ۱۸۰ روز ذخیره و ربات را با حسگرهای تشخیص حرکت شرکت Ring واقع در در نقاط مختلف ساختمان هماهنگ کنند.

Astro Secure به ربات اجازه می‌دهد تا به‌طور خودکار پاسبانی کند و بر‌اساس مسیرهایی که کاربران به‌صورت سفارشی تنظیم می‌کنند، به حرکت دربیاید. Astro می‌تواند هشدارها را به کاربر نیز ارسال کند و در‌صورت فعال‌شدن هشدار یکی از حسگرها، خودش به‌سمت آن برود و ببیند که چه اتفاقی افتاده است.

سال گذشته آمازون ربات مشابهی برای خانه‌ها را آزمایش کرد. ربات خانگی آسترو هنوز فقط با ارسال درخواست ازطریق وب‌سایت آمازون و با قیمت ۱٬۶۰۰ دلار در‌دسترس است.

در‌حالی که آسترو خانگی فقط برای تعامل با افراد داخل خانه و کمک در بعضی از کارها و نگه‌داری از حیوان خانگی استفاده می‌شود، ربات آسترو سازمانی برای حرکت در سوله‌ها یا ساختمان‌های بزرگ و نگهبانی طراحی شده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات