ژاپن بالاخره استفاده از فلاپی‌دیسک را در تمامی ارگان‌های دولتی کنار گذاشت

چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
فلاپی دیسک
دولت ژاپن استفاده از فلاپی دیسک را در ادارات دولتی کنار گذاشت.
تبلیغات

دولت ژاپن برای دست‌یافتن به تغییرات اساسی در روند مدرن‌کردن سیستم بروکراسی دولتی، بالاخره استفاده از فلاپی‌دیسک را در تمامی سازمان‌های خود کنار گذاشت.

تا اواسط ماه گذشته، آژانس دیجیتال ژاپن همه‌ی مقررات مربوط‌به استفاده از دیسک‌های فلاپی را به‌جز یک محدودیت محیطی راجع‌به بازیافت خودرو لغو کرد.

زن ژاپنی در حال نشان دادن فلاپی دیسک

به‌نقل از رویترز، تارو کونو، وزیر دیجیتال ژاپن می‌گوید: «ما در جنگ با فلاپی‌دیسک‌ها در ۲۸ ژوئن (هشت تیر) برنده شدیم.» اشاره‌ی کونو به از بین‌بردن دستگاه‌های فکس و سایر فناوری‌های آنالوگ در ادارات دولتی بود.

آژانس دیجیتال در طول همه‌گیری کرونا در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد؛ زمانی که شتاب برای برگزاری آزمایش‌ها و واکسیناسیون در سراسر ژاپن نشان‌ داد که دولت همچنان به فرم‌های کاغذی و فناوری‌های قدیمی وابستگی دارد.

تام پرسکی، مرد ۷۵ ساله‌‌ای که تا چند سال پیش کسب‌وکار خریدوفروش و بازیافت انواع دیسک‌های کامپیوتری را اداره می‌کرد، می‌گوید: «فلاپی‌دیسک‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند؛ بسیار قابل اعتماد بوده‌اند و روشی کاملاً متداول برای دریافت و انتقال اطلاعات محسوب می‌شدند و به‌راحتی قابل هک‌شدن نیستند.»

آن‌طور که رویترز گزارش می‌دهد،‌ تلاش برای الکترونیکی شدن نظام دولتی ژاپن همواره با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است. به‌عنوان مثال، پروژه‌ی به‌کارگیری کارت شناسایی دیجیتال My Number برای ادغام مالیات‌های مردم و امنیت اجتماعی، به‌دلیل بروز اشتباهات پرتکرار با شکست مواجه شد؛ به‌طوری که فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن را وادار به عذرخواهی کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات