فلاپی دیسک مکینتاش با امضا استیو جابز ۷۵۰۰ دلار ارزش‌گذاری شد

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۳
مطالعه 2 دقیقه
فلاپی دیسک مکینتاش با امضاء استیو جابز و قیمت ۷۵۰۰ دلار برای کلکسیونر‌ها و عشاق استیو جابز قیمت‌گذاری شد.

این‌روز‌ها کمتر کسی را می‌توان یافت که در خانه‌ی خود از فلاپی دیسک‌های قدیمی و خاطره‌انگیز نگه‌داری کند؛ از‌این‌رو امروزه این قطعات قدیمی و خاک‌خورده‌ی عصر کامپیوتر‌های کیلوبایتی ارزش مالی چندانی ندارند.  اما در‌ این‌ میان استثنائاتی نیز وجود دارد؛ استثانائاتی که یکی‌ از آن‌ها همین روز‌های اخیر اتفاق افتاده است. 

به‌تازگی فلاپی دیسکی به‌ ارزش ۷۵۰۰ دلار در یکی از حراجی‌ها ارزش‌گذاری‌ شده که از امضای استیو جابز روی خود میزبانی می‌‌کند. این فلاپی دیسک که مربوط‌به سیستم‌عامل مکینتاش می‌شود، درظاهر تفاوت خاصی به دیگر فلاپی‌ها موجود از آن زمان ندارد اما به‌دلیل بهره‌مندی از امضا استیو جابز، غباری از خاطرات روز‌های اولیه شرکت اپل را با خود به‌همراه دارد که به‌ احتمال‌ بسیار برای اغلب دوستداران اپل و به‌ویژه استیو جابز، جذاب و دلربا جلوه می‌کند. 

در این دیسک یک کپی از نسخه‌ی ششم ابزار‌های سیستمی مکینتاش وجود دارد. در توضیحاتی که فروشنده برای این فلاپی دیسک ذکر کرده، جزئیات زیر به‌چشم می‌خورد:

فروش این فلاپی دیسک هم‌اکنون ازطریق این وب‌سایت آغاز شده است.

دیدگاه خود را در‌این‌باره با ما و دیگر کاربران به‌اشتراک بگذارید. آیا شما به‌شخصه تمایلی به خرید این نوع وسایل به‌یادگار‌مانده از افراد مشهور دارید؟

مطالب مشابه

نظرات