یکی از شرکت‌های مهم حوزه رانندگی خودکار تعدیل نیرو می‌کند

شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۵
مطالعه 1 دقیقه
خودرو تویوتا Rav4 با سیستم خودران لومینار در حال حرکت در خیابان
لومینار برای اعمال برخی از اصلاحات در ساختار کسب‌وکار خود، ۲۰ درصد از کارمندانش را اخراج می‌کند.
تبلیغات

لومینار، شرکت تولیدکننده‌ی حسگرهای LiDAR برای خودروهای خودران، اعلام کرد که قصد دارد ۲۰ درصد از کارمندان خود را در بحبوحه‌ی بازسازی گسترده‌ی فرایند تولید و کسب‌وکار خود اخراج کند.

لومینار اخیراً حسگرهای لیزری نسل جدید خود را رونمایی کرده است. این شرکت می‌گوید که سراغ مدل کسب‌و‌کار سبک‌تر می‌رود و اکثر تولیدات خود را به شرکا برون‌سپاری خواهد کرد. به‌عنوان بخشی از این اقدام، حداقل ۱۴۷ نفر شغل خود را از دست خواهند داد. لومینار حدود ۷۳۰ نفر کارمند در آمریکا دارد.

آستین راسل، مدیرعامل لومینار، در بیانیه‌ای گفت: «بسیاری از اعضای تیم سال‌ها با ما بوده‌اند؛ به‌همین‌دلیل، این کار بسیار دشوار است. تصمیم گرفتیم که اکثر پیمان‌کاران خود را [تا شروع تولید] کنار بگذاریم. ما به کارکنان متأثر از این تصمیم اطلاع داده‌ایم.»

راسل می‌گوید که انتظار دارد تجدید ساختار لومینار در پنج سال آینده ۴۰۰ میلیون دلار صرفه‌جویی برای شرکتش به‌همراه داشته باشد. لومینار در سال ۲۰۲۳ زیان خالص ۵۷۱٫۳ میلیون دلاری گزارش کرد.

لومینار یکی از شرکت‌هایی است که با تبلیغ خودروهای خودران به‌عنوان آینده‌ی صنعت حمل‌ونقل شخصی به‌شهرت رسید. حسگرهای لایدار عنصری مهم در سیستم‌های خودران به‌شمار می‌روند که از نور مادون‌قرمز برای تشخیص اشکال و فواصل اجسام استفاده می‌کند و به وسایل نقلیه امکان می‌دهند تا اشیاء را در جاده، مانند خودروها و عابران پیاده و دوچرخه‌سواران، بدون کمک GPS یا اتصال به اینترنت ببینند.

صنعت خودروهای خودران با مشکلات جدی دست‌وپنجه نرم می‌کند. اوایل ۲۰۲۴، اپل پروژه‌ی خودرو خودران خود را لغو و ۶۰۰ نفر را اخراج کرد. کروز، شرکت متعلق به جنرال موتورز، نیز پس از مجروح‌شدن عابری پیاده براثر برخورد با یکی از خودروهایش، ۲۴ درصد از کارمندانش را تعدیل کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات