استارتاپی برای حل مشکل اینترنت آمریکا

استارتاپی برای حل مشکل اینترنت آمریکا

۲۴ میلیون آمریکایی در مناطق روستایی هنوز به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند و استارتاپی قصد دارد این مشکل را در مناطق فراموش شده حل کند.

داستان از جایی آغاز می‌شود که جیمی کار، بنیان‌گذار استارتاپ All Points Broadband در سال ۲۰۱۲ برای تعطیلات به منزل والدین خود در میشیگان سفر کرد. او در طول سفر به دلیل سرعت پایین اینترنت نتوانسته بود با همکار خود در شرکت حقوقی واشنگتون کنفرانس تلفنی برقرار کند.  بنابراین تعدادی آنتن خرید و پهنای باند اینترنت خودشان و تعدادی از همسایه‌ها را افزایش داد. او متوجه شد علاقه و اطلاعات زیادی در این زمینه دارد و از کارش استعفا داد تا دنبال کار مورد علاقه‌ی خود برود.

جیمی یکی از همکاران قدیمی خود به نام ایگل اسکات را استخدام کرد و تصمیم گرفت خدمات اینترنت پرسرعت را وارد مناطق روستایی کند. لازمه‌ی انجام این کار نصب آنتن روی برج‌های مخابراتی یا حتی سقف منزل مشتری‌ها بود و پهنای باند اینترنت مردم منطقه را حدود ۵۰ برابر افزایش داد. این پروژه‌ی جانبی کوچک با افزایش سرعت اینترنت منطقه و افزایش رونق کسب‌وکار مردم، به استارتاپی با هدف تأمین اینترنت پرسرعت برای ۲۴ میلیون آمریکایی تبدیل شد. در ادامه داستان راه‌اندازی این استارتاپ را از زبان بنیان‌گذار آن می‌خوانیم.

بعد از جدایی پدر و مادرم از هم، من و برادم خانه‌ی ییلاقی خانواده در منطقه‌ی روستایی شمال میشیگان را از پدرم خریدیم. تا پیش از راه‌اندازی این استارتاپ من وکالت می‌کردم و برادرم مشاور بود به همین دلیل ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشتیم. از طرفی تأمین کننده‌ی اینترنت منطقه ارتباط ماهواره‌ای بود که محدودیت انتقال داده داشت، قابل اعتماد نبود و تأخیر بسیار بالایی داشت به طوری که نمی‌توانستم با همکارانم تماس ویدئویی برقرار کنم. بنابراین من و برادرم نمی‌توانستیم اقامت طولانی در خانه‌ی ییلاقی داشته باشیم زیرا با این وضعیت اینترنت امکان کار کردن برایمان مهیا نبود.

all points broadband

از آنجایی که لازمه‌ی اختراع& احساس نیاز است، تحقیقات گسترده‌ای انجام دادیم و با تکنولوژی جدیدی به نام وایرلس فیکس آشنا شدیم. در این تکنولوژی رادیوهای برقرار کننده‌ی اتصال هر دو ثابت هستند، برخلاف تلفن موبایل که یکی از دو رادیو حرکت می‌کند. ما در تحقیقات خود متوجه شدیم چند سالی از پیدایش این تکنولوژی می‌گذرد و درنتیجه تجهیزات آن ارزان شده، قابل اعتماد بوده و استفاده از آن آسان است. همچنین متوجه شدیم شرکت‌های زیادی در سراسر دنیا از این تکنولوژی استفاده می‌کنند اما هیچ‌کدام نزدیک به ما نیستند.

درنهایت تصمیم گرفتیم خودمان چنین شرکتی راه‌اندازی کنیم. ما نزد ۲۰ نفر از دوستان و همسایه‌هایمان در میشیگان رفتیم تا برای جذب سرمایه کمک بگیریم و همه بلافاصله از پیشنهاد ما استقبال کردند. ما یک سال کارمان را به صورت آزمایشی انجام دادیم و ۳۰ مشتری داشتیم. اغلب مردم منطقه مشکل مشابهی داشتند و کار ما جواب داده بود. با برادرم صحبت کردم و گفتم اگر علاقه‌ای به ادامه‌ی این کار داشته باشد از کارم استعفا می‌دهم تا تمرکز بیشتری روی این کار بگذارم و او موافقت کرد.

all points broadband

ما در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار مشتری داریم که روز به روز به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود. اینترنت پرسرعت بازار بزگی دارد زیرا حدود دو سوم مردم دنیا هنوز استفاده از اینترنت پرسرعت را تجربه نکرده‌اند. ارتباطات بی‌سیم جهش بزرگی در پیشرفت تکنولوژی ایجاد کرده و مزایای زیادی دارد.

منبع inc
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده