ال‌ جی برای مبارزه با گسترش ویروس کرونا ربات‌ ضد عفونی‌کننده معرفی کرد

ال‌ جی برای مبارزه با گسترش ویروس کرونا ربات‌ ضد عفونی‌کننده معرفی کرد

‌ال‌جی رباتی معرفی کرده است که از لامپ‌ UV-C برای ضد عفونی کردن محیط بهره می‌برد و می‌تواند محیط را پاک‌سازی و از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کند.

ال‌جی الکترونیکس رباتی معرفی کرد که قرار است با ضد عفونی کردن محیط، از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کند. این ربات‌ به لامپ‌ UV-C مجهز شده‌ است؛ با انتشار طول موج‌  ۱۰۰ تا ۲۸۰ نانومتر، می‌تواند جرم‌های مختلف را از بین ببرد.

بر اساس ادعای ال‌جی، لامپ‌های UV-C قرارگرفته روی این ربات، می‌توانند ۹۹٫۹ درصد باکتری‌های کلی‌فرم و استافیلوکوکوس اورئوس‌ را در شعاع یک‌ متری از بین ببرند.

این ربات ال‌جی ۱۶۰ سانتی‌متر ارتفاع دارد و به تکنولوژی خودران مجهز شده است که تا به‌راحتی از موانع عبور کند. ال‌جی اعلام کرده که این ربات‌ برای ضد عفونی کردن مکان‌ها و وسایلی قابل دسترسی طراحی شده است.

ال‌جی این ربات‌ را در هتل‌ها، بیمارستان‌ها، مدرسه‌ها و هر جایی که ویروس می‌تواند در آنجا شیوع پیدا کند، قرار می‌دهد. این ربات‌ به کادر درمان کمک می‌کند تا در زمان شیوع ویروس کرونا محیط ضد عفونی شود.

البته ال‌جی قصد دارد یک جایگزین برای لامپ‌های UV-C معرفی کند. به نظر می‌رسد به‌جای این نوع لامپ‌ از اسپری‌ ضدعفونی‌کننده استفاده خواهد شد. این مدل برای محیط‌های باز مانند اداره‌ها، رستوران‌ها و سرویس‌های حمل‌و‌نقل عمومی استفاده می‌شود.

کره جنوبی در طول ماه گذشته شاهد افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بوده است و از چند روز پیش مکان‌های عمومی مانند رستوران‌ها و کافه‌ها از ساعت ۹ شب به بعد تعطیل ‌می‌شوند. باشگاه‌های ورزشی هم در این کشور تعطیل شده‌اند.

منبع zdnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید