طرح مفهومی ابرخودرو کونیگزگ کونیگزی منتشر شد

ماکسیمیلیان اشنایدر، طراح میتسوبیشی برای استقبال از چالش طراحی گونیگزگ در صفحه اینستاگرام خود تصاویری جذاب از ابرخودروی کونیگزی منتشر کرد.

چالش طراحی کونیگزگ مورد استقبال بسیاری از طرفداران این برند قرار گرفت و رندرهای جذابی منتشر شدند. جدیدترین طرح‌، کونیگزگ کونیگزی (Koenigsegg Königsei) بوده که ماکسیمیلیان اشنایدر، طراح میتسوبیشی آن را طراحی کرده است.

اشنایدر توضیح داده است ازآنجاکه «Koenig» در زبان آلمانی به‌معنای «پادشاه» است، او ایده «پادشاه تخم‌مرغ» را مطرح کرد. این ایده واقعا در طراحی خودرو دیده می‌شود.

کونیگزی از نشانه‌های آشنایی مانند منحنی حبابی سقف و شیشه‌ جلوی عریض بهره می‌برد. این باعث می‌شود که ابرخودروی کونیگزی به‌عنوان یکی از مدل‌های کونیگزگ قابل تشخیص باشد؛ اما اشنایدر کمی هم طراحی خطوط و طراحی آیرودینامیک خودرو خلاقیت به‌خرج داده است.

Koenigsegg Konigsei Hypercar / ابرخودرو کونیگزگ کونیگزی

اشنایدر تصور کرده است که این ابرخودرو از کامپوزیت‌های پوسته تخم‌مرغ بازیافتی و همچنین پیشرانه ۶/۴ لیتری خورجینی هشت سیلندر هیدروژنی  بهره می‌برد که ۱،۶۱۸ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. استفاده از سیستم محرکه هیبریدی باعث می‌شود كه کونیگزی سازگار با محیط زیست و سریع باشد زیرا وزن ۱،۵۳۰ كیلوگرمی آن باعث می‌شود تا تنها در ۲/۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ كیلومتربرساعت برسد. همچنین تصور می‌شود که این مدل در مدت زمان ۳/۵ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتربرساعت و به بیشینه سرعت ۴۴۱ کیلومتربرساعت دست یابد.

کونیگزی یکی از زیباترین طرح‌های مفهومی ارائه‌شده تاکنون است و علاقه‌مندان می‌توانند سایر کارهای اشنایدر را در صفحه اینستاگرام او بررسی کنند.


منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید