بوئینگ و پورشه برای تولید خودرو برقی پرنده همکاری می‌کنند

بوئینگ و پورشه با امضای تفاهم‌نامه‌ای روی ساخت یک خودروی پرنده‌ی مفهومی و الکتریکی و بررسی جنبه‌های مختلف حمل‌ونقل هوایی شهری، همکاری خواهند کرد.

بوئینگ با تولیدکننده‌ی خودروهای لوکس و اسپرت، پورشه، همکاری کرده تا طرحی مفهومی برای خودروی الکتریکی عمود پرواز (VTOL) توسعه دهند؛ به عبارت دیگر، آن‌ها درحال کار روی یک «خودروی پرنده» هستند. مهندسان این دو شرکت، حتی برای ساخت و آزمایش یک نمونه اولیه‌ی براساس طرحی که باهم بر سر آن به توافق می‌رسند، همکاری خواهند کرد که به احتمال زیاد خودرویی پرنده با برند پورشه خواهد بود.

همکاری این دو شرکت صرفاً به توسعه‌ی یک خودرو محدود نخواهد شد و به‌طور کلی روی حمل‌ونقل هوایی شهری تمرکز خواهد کرد. در بیانیه‌ی پورشه آمده که آن‌ها به‌عنوان بخشی از تفاهم‌نامه‌ای که امضا کرده‌اند، یک گروه بین‌المللی تشکیل خواهند داد. این گروه جنبه‌های مختلف حمل‌ونقل هوایی شهری را تجزیه‌وتحلیل می‌کند؛ همچنین پتانسیل بازار را برای استفاده‌ی احتمالی از وسایل نقلیه‌ی هوایی لوکس بررسی خواهد کرد.

استیو نوردلاند (Steve Nordlund)، مدیرعامل بوئینگ، در بیانیه‌ای گفت:

این همکاری به تلاش‌های ما برای توسعه‌ی یک سیستم حمل‌ونقل ایمن و کارآمد متکی است و فرصتی برای بررسی تولید یک وسیله‌ی نقلیه هوایی شهری و لوکس، با یک برند برتر خودروساز ایجاد می‌کند.

همان‌طور که رویترز اشاره کرده است، بوئینگ با ایرباس، رقیب دیرینه‌ی خود که سال گذشته آزمایش خودروی پرنده‌ی خود را آغاز کرده، رقابت خواهد کرد. کیتی هاوک (Kitty Hawk) نیز با حمایت لری پیج (Larry Page) اخیراً از یک خودروی پرنده‌ی تک‌سرنشینه رونمایی کرده که صد برابر از بالگرد کم‌صداتر است.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید