اپل احتمالا در سال ۲۰۱۸ موفق به فروش ۲ میلیون هوم پاد می‌شود

اپل احتمالا در سال ۲۰۱۸ موفق به فروش ۲ میلیون هوم پاد می‌شود

مینگ‌چی کو، تحلیل‌گر مؤسسه KGI Securities، معتقد است که اپل در سال ۲۰۱۸ موفق به عرضه‌ی ۲ میلیون دستگاه هوم پاد می‌شود.

هوم‌پاد یکی از مهم‌ترین محصولاتی است که اپل در سال ۲۰۱۸ وارد بازار کرد؛ بااین‌حال به‌ نظر می‌رسد که فروش اسپیکر هوشمند اپل چندان خوب نیست و نتوانسته است انتظارات را برآورده کند؛ از این‌رو مینگ‌چی کو، تحلیل‌گر مؤسسه KGI Securities، معتقد است که عرضه‌ی محصول یادشده در سال ۲۰۱۸ به دو میلیون واحد می‎‌رسد. این گزارش، در حالی منتشر شده است که پیش‌تر اعلام شده بود سفارش قطعه هوم‌پاد توسط اپل، کاهش یافته است؛ به‌ نظر می‌رسد مقامات شرکت آمریکایی به دلیل فروش کم‌تر از حد انتظار، تصمیم گرفته‌اند در مورد میزان تولید بلندگوی هوشمند هوم‌پاد تجدید نظر کنند.

مینگ‌چی کو در حالی‌ مدعی شده است که هوم‌پاد نزدیک به دو الی ۲.۵ میلیون واحد در سال ۲۰۱۸ به فروش خواهد رسید که پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود اسپیکر هوشمند اپل در سال جدید، فروش ۷ میلیون واحدی خواهد داشت. حتی برخی این عدد را بالاتر ارزیابی کرده بودند و انتظار داشتند فروش بلندگوی هوم‌پاد به ۱۰ میلیون واحد برسد.

دلایل مختلفی برای فروش ضعیف هوم‌پاد عنوان می‌شود؛ برخی مدعی هستند قیمت ۳۴۹ دلاری این محصول باعث شده است خریداران تمایل چندانی به انتخاب آن نداشته باشند، به همین جهت پیش‌بینی می‌شود نسخه‌ی دیگری از هوم‌پاد با قیمتی مناسب‌تر عرضه خواهد شد و بدین شکل می‌تواند با رقبای مقرون‌‌به‌صرفه‌ی خود از سری گوگل هوم و اکو آمازون به رقابت بپردازد. مینگ‌چی کو در رابطه با عرضه‌ی نسخه‌ی ارزان‌قیمت‌تر هوم‌پاد، کاملاً خوش‌بین نیست و ادعا می‌کند که تصمیم‌های مقامات شرکت آمریکایی هنوز نهایی نشده است؛ به همین جهت، امکان دارد اپل در نهایت، از عرضه نسخه ارزان‌قیمت هوم‌پاد صرف‌ نظر کند.

یکی‌ دیگر از مواردی که روی فروش اسپیکر هوشمند اپل تأثیرگذار بوده، عرضه‌ی محدود آن است؛ در حال حاضر هوم‌پاد تنها از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند؛ از این‌رو تمامی علاقه‌مندان آن‌ را خریداری نمی‌کنند. ضمن اینکه محدودیت‌های در نظر گرفته‌شده برای این محصول، مانند استفاده از سرویس اپل موزیک و همچنین عملکرد ضعیف دستیار صوتی سیری نسبت به گوگل اسیستنت و الکسا آمازون می‌تواند روی فروش هوم‌پاد تأثیرگذار بوده باشد.

صرف‌نظر از اینکه تحلیل‌گران چه ادعایی در مورد آمار فروش هوم‌پاد دارند؛ اپل هنوز واکنش رسمی نسبت به این گمانه‌زنی‌ها نشان نداده و بعید است در آینده نزدیک، آمار و ارقام رسمی از فروش آن ارائه شود. آمار فروش هوم‌پاد، به‌عنوان بخشی از فروش محصولات فرعی اپل اعلام می‌شود؛ در این دسته‌بندی، فروش اپل واچ و آی‌پدها نیز جای می‌گیرد. به همین جهت، باید منتظر بمانیم تا فروش هوم‌پاد از یک سطح مشخص بالاتر برود تا اپل آن را به‌صورت جداگانه اعلام کند. البته در صورتی‌که پیش‌بینی‌ها درباره‌ی عرضه نسخه‌ی ارزان‌قیمت هوم‌پاد محقق شود؛ می‌توان آن‌ را تأییدی بر میزان فروش نسخه‌‌ی معمولی هوم‌پاد تلقی کرد که نتوانسته است انتظارات اپل را برآورده کند.


منبع phonearena

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید