۱۰ خودروی بازار جهانی با بیشترین هزینه تعمیر

وب‌سایت ریپیرپل پس از پژوهش گسترده، فهرست پرخرج‌ترین خودروهای بازار جهانی در کلاس‌های مختلف را منتشر کرده است.

سال گذشته بود که مقاله‌ای با عنوان «۱۰ خودروی بازار جهانی، با کمترین هزینه‌ی تعمیر» در زومیت منتشر شد. خودروهای فهرست شده، بر اساس رده‌بندی وب‌سایت ریپیرپَل (RepairPal) عنوان شده بودند. وب‌سایت ریپیرپل در سال ۲۰۰۷ درقالب گروهی از متخصصان خودرو و مستقل جهت برآورد هزینه‌های تعمیر خودروها تأسیس شد.

RepairPal / ریپیرپل

فعالیت این وب‌سایت پس از ۱۰ سال تجربه منجر به ایجاد تعمیرگاه‌های معتبر در کشور آمریکا شده است. علاوه بر خدمات تخصصی و حرفه‌ای تعمیرات، داده‌های ارائه شده توسط این وب‌سایت نیز دارای اعتبار جهانی هستند. در این مقاله با مراجعه به وب‌سایت ریپیرپل، خودروهای کلاس مختلف بازارجهانی که بیشترین هزینه تعمیر و نگه‌داری را دارند، معرفی می‌شوند. البته باید ذکر شود که کارشناسان ریپیرپل هزینه‌های تعمیر محصولات برندهای گران‌قیمت مانند فراری، لامبورگینی یا استون مارتین را در کلاس اسپرت داده‌های خود حساب نمی‌کنند و تمرکز اصلی بر خودروهای تقریباً اقتصادی و تولید انبوه است.

Ford Mustang

همانطور که انتظار می‌رود،‌ در کلاس‌های مختلف خودروهای سواری، محصولات پرقدرت و لوکس اروپایی با بیشترین هزینه تعمیر و نگه‎داری همراه هستند. پرخرج‌ترین خودروی فهرست ۱۰تایی این مقاله، کوپه‌ی اسپرت پورشه کیمن (Cayman) با خرج سالانه ۲ هزار و ۳۷۰ دلار است. هنگامی که این رقم را با خرج سالانه‌ی ۴۵۴ دلاری فورد موستانگ مقایسه می‌کنیم، درک پرخرج بودن پورشه کیمن واضح‌تر می‌شود.

رم / Ram 3500

در کلاس وانت پیکاپ‌ها هزینه‌های تعمیر به موازات ابعاد دنبال می‌شود. درحقیقت وانت‌های کامپکت و سایز متوسط در برابر نمونه‌های فول سایز و سنگین کم خرج‌تر هستند. به‌عنوان مثال رم 3500 نماینده‌ی پرخرج وانت‌های آمریکایی با خرج تعمیر و نگه‌داری سالانه ۱ هزار و ۲۴۴ دلار است. امتیاز رده‌بندی وب‌سایت ریپیرپل (عدد کمتر برابر با هزینه‌ی تعمیر کمتر)، قیمت پایه‌ی آخرین مدل عرضه شده و هزینه‌ی سالانه برای تعمیر و نگه‌داری در کنار پرخرج‌ترین مدل در کلاس‌های مختلف آورده شده است. داده‌های این وب‌سایت بر اساس قیمت قطعات و هزینه‌ی خدمات تعمیرگاه در شبکه‌ی تعمیرات وسیع ریپیرپل منتشر شده است.

کلاس وانت پیکاپ‌های سنگین: رم 3500

Ram / رم


امتیاز وب‌سایت ریپیرپل: ۷۳

هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری سالانه (میانگین): ۱ هزار و ۲۴۴ دلار

قیمت پایه آخرین مدل: ۳۳ هزار و ۶۴۵ دلار

سری وانت‌های سنگین رم (Ram) از محبوب‌ترین خودروهای بازار آمریکا هستند که سالانه به بیش از ۱۲۰۰ دلار برای عملکرد مناسب نیاز دارند. برای مقایسه، این رقم از پورشه کاین آلمانی نیز بیشتر است. اما باید به‌خاطر داشت که کاین توانایی کشش بار نزدیک به ۱۶ تن را ندارد؛ همانطور که رم 3500 نمی‌تواند در زمان ۵.۱ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. با وجود هزینه‌ی تعمیر بالا، کاربرد وانت‌های سنگین رم به‌قدری بوده است که همواره جزو پرفروش‌ترین‌های آمریکا باشند.

کلاس وانت پیکاپ‌های فول سایز: رم 1500

Ram 1500 / رم


امتیاز وب‌سایت ریپیرپل: ۵۶

هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری سالانه (میانگین): ۸۶۳ دلار

قیمت پایه آخرین مدل: ۲۷ هزار و ۹۵ دلار

برادر سبک‌وزن رم 3500، سری 1500 خرج بسیار کمتری دارد. اما در کلاس وانت پیکاپ‌های فول سایز، رم 1500 پرخرج‌ترین خواهد بود. برای درک بهتر باید به سراغ پرفروش‌تری خودروی بازار آمریکا، وانت‌های سری F فورد برویم. مدل محبوب فورد F-150 با هزینه‌ی تعمیر سالانه ۴۸۲ دلار در برابر رم 1500 قرار می‌گیرد که بازهم دلیل فروش بالای F-150 را یادآوری می‌کند.

کلاس وانت پیکاپ‌های سایز متوسط و کامپکت:‌ جی‌ام‌سی کنیون

جی ام سی کنیون / GMC Canyon


امتیاز وب‌سایت ریپیرپل: ۳۳

هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری سالانه (میانگین): ۵۷۲ دلار

قیمت پایه آخرین مدل: ۲۸ هزار و ۵۰۰ دلار

وانت پیکاپ سایز متوسط جی‌ام‌سی کنیون (Canyon) برادر دوقلوی شورولت کلرادو از سال ۲۰۱۲ وارد نسل دوم شده است. هزینه‌ی تعمیر سالانه‌ی محصولات برندهای مختلف در این کلاس بسیار به‌هم نزدیک بوده؛ به‌طوریکه کم‌خرج‌ترین مدل، تویوتا تاکوما با هزینه‌ی تعمیر سالیانه ۳۹۸ دلار است.

کلاس خودروهای مینی‌ون: کیا سِدونا

Kia Sedona / کیا سدونا


امتیاز وب‌سایت ریپیرپل: ۲۶

هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری سالانه (میانگین): ۴۵۵ دلار

قیمت پایه آخرین مدل: ۲۷ هزار دلار

مینی‌ون کیا سدونا (Sedona) که در نسل‌‌های گذشته و کشورهای مختلف با نام کارنیوال (Carnival) نیز شناخته می‌شود، پرخرج‌ترین مدل در این کلاس از خودروها است. البته نکته‌ی مهم در کلاس مینی‌ون‌ها این است که کم‌خرج‌ترین مدل با هزینه‌ی تعمیر سالیانه ۴۰۳ دلار، هوندا اودیسه بوده که فاصله‌ی بین پرخرج‌ترین و کم‌خرج‌ترین در حد ۵۰ دلار است.

کلاس شاسی‌بلند/کراس‌اورهای بزرگ: مرسدس‌بنز GLS63 AMG

AMG GLC 63


امتیاز وب‌سایت ریپیرپل: ۸۵

هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری سالانه (میانگین): ۲ هزار و ۹ دلار

قیمت پایه آخرین مدل: ۱۲۵ هزار ۳۰۰ دلار

مرسدس‌بنز GLS کلاس اولین بار در نسل دوم GL کلاس بود که متولد شد. درواقع GL کلاس به GLS کلاس تغییر نام پیدا کرد. GLS کلاس نماینده‌ی محصولات S کلاس مرسدس در کلاس شاسی‌بلند با قابلیت‌های آف‌رود محسوب می‌شود. مدل GLS63 که با جادوی AMG نیز همراه شده است، در کلاس شاسی‌بلندهای بزرگ با هزینه تعمیر سالانه‌ی بیش از ۲ هزار دلار، پرخرج‌ترین مدل است.

کلاس شاسی‌بلند/کراس‌اورهای سایز متوسط و کامپکت: پورشه کاین

پورشه کاین cayenne 2019


امتیاز وب‌سایت ریپیرپل: ۷۲

هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری سالانه (میانگین): ۱ هزار و ۲۰۰ دلار

قیمت پایه آخرین مدل: ۶۵ هزار ۷۰۰ دلار

کراس اور لوکس پورشه کاین (Cayenne) که نسل سوم آن در سال ۲۰۱۷ معرفی شد، پرخرج‌ترین مدل در سبد محصولات پورشه نیست؛ اما با هزینه‌ی تعمیر سالانه ۱۲۰۰ دلار مقام اول بیشترین هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری در کلاس خود را کسب می‌کند.

کلاس خودروهای اسپرت: پورشه 718 کِیمن

پورشه کیمن / Porsche Cayman


امتیاز وب‌سایت ریپیرپل: ۸۵

هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری سالانه (میانگین): ۲ هزار و ۳۷۰ دلار

قیمت پایه آخرین مدل: ۵۵ هزار ۳۰۰ دلار

کوپه‌ی اسپرت و زیبای پورشه کیمن (باکستر) پرخرج‌ترین مدل در وب‌سایت ریپیرپل است. کیمن با هزینه‌ی سالانه ۲۳۷۰ دلار، حتی از برادر بزرگ‌تر و باسابقه‌ی خود، مدل 911 نیز پرخرج‌تر است. بر اساس داده‌های ریپیرپل، برای تعمیر و نگه‌داری مدل 911 سالانه باید ۱۱۵۴ دلار خرج کرد که تقریباً نصف خدمات کیمن است.

کلاس خودروهای بزرگ: ‌مرسدس‌بنز S63 AMG

Mercedes-Benz S63 AMG


امتیاز وب‌سایت ریپیرپل: ۸۵

هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری سالانه (میانگین): ۱ هزار و ۸۴۳ دلار

قیمت پایه آخرین مدل: ۱۴۷ هزار ۵۰۰ دلار

احتمالاً از دیدن مرسدس‌بنز S63 AMG پرقدرت، گران و لوکس در جایگاه اول پرخرج‌ترین خودروهای کلاس بزرگ متعجب نخواهیم شد. نکته‌ی جالب توجه فاصله‌ی ۳۰۰ دلاری بین S63 AMG با پیشرانه‌ی پرقدرت V8 دست‌ساز با سدان پرچمدار مرسدس S550 است.

کلاس خودروهای سدان: مرسدس‌بنز C300

Mercedes-Benz C300 / مرسدس بنز


امتیاز وب‌سایت ریپیرپل: ۶۸

هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری سالانه (میانگین): ۱ هزار و ۹۴ دلار

قیمت پایه آخرین مدل: ۴۰ هزار ۲۵۰ دلار

مرسدس C300 که یکی از مدل‌های نسل چهارم C کلاس است، حتی از رقبای هموطن خود در این کلاس، بی‌ام‌و و آئودی هم پرخرج‌تر است. با هزینه‌ی تعمیر بیش از ۱۰۰۰ دلار، مرسدس C300 از برادر بزرگ‌تر خود، E300 با خرج سالیانه ۹۷۱ دلار، نیز پیشی می‌گیرد.

کلاس خودروهای کوچک: فولکس واگن گلف GTI

گلف / Golf GTI


امتیاز وب‌سایت ریپیرپل: ۴۳

هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری سالانه (میانگین): ۷۶۰ دلار

قیمت پایه آخرین مدل: ۲۶ هزار ۴۱۵ دلار

هاچ‌بک پرطرفدار، خواستنی و افسانه‌ای گلف که تا به‌امروز هفت نسل از آن تولید شده است در نسخه‌ی اسپرت GTI به هزینه‌ی تعمیر و نگه‌داری بالایی نیاز دارد. پلتفرم MQB فولکس واگن اساس گلف را تشکیل می‌دهد که بر اساس شایعات موجود، مدل T-Cross فولکس واگن نیز بر پایه همین پلتفرم ساخته خواهد شد. با اینکه سالانه باید بیش از ۷۰۰ دلار خرج گلف GTI کرد، اما عملکرد، کیفیت سواری و قیمت پایه‌ی مناسب این رقم هزینه تعمیر و نگه‌داری را توجیه می‌کند.


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید