کراس اور مفهومی پورشه کراس توریسمو رونمایی شد

مدل مفهومی کراس‌اور تمام برقی پورشه میشن E با نام کراس توریسمو در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸ رونمایی شد.

مقامات پورشه علاوه بر رونمایی فیس‌لیفت جدیدی از مدل 911GT3 RS در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۸، با نمایش یک مدل مفهومی توجه رسانه‌ها را جلب کردند. طرح مفهومی کراس توریسمو (Cross Turismo) در حقیقت مدل کراس‌اور سدان تمام برقی میشن E است که در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۵ معرفی شد.

Porsche Mission E Cross Turismo Concept

پورشه کراس توریسمو با طول ۴.۹۵ متر، به سیستم تمام چرخ محرک و قوای فنی الکتریکی با قدرت مجموع ۶۰۰ اسب بخار مجهز است. این کراس‌اورتمام برقی با نهایت سرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت، برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به کمتر از ۳.۵ ثانیه نیاز دارد؛ با کراس توریسمو در عرض کمتر ار ۱۲ ثانیه، می‌توان از حالت سکون به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت رسید.

Porsche Mission E Cross Turismo Concept

پورشه کراس توریسمو که در قالب یک خودروی اسپرت و تعاملی تعریف شده، با معماری ۸۰۰ ولتی و قابلیت شارژ سریع همراه است. به‌طور دقیق‌تر نیروی مورد نیاز برای شعاع حرکتی ۱۰۰ کیلومتر، در زمان ۴ دقیقه تأمین می‌شود. رسانه‌های خودرویی معتبر جهان، پورشه کراس توریسمو را در قالب مدل استیشن، هاچ‌بک و کراس‌اور تعریف کرده‌اند. مهم‌تر از کلاس این خودرو، ظاهر تقریباً نزدیک به مدل نهایی و تولیدی آن است. البته اولیور بلوم، مدیرعامل پورشه، به‌طور غیر مستقیم به احتمال تولید این مدل اشاره کرد.

Porsche Mission E Cross Turismo Concept

با این اوصاف، بسیار بعید است که کراس توریسمو پیش از سدان تمام برقی و مورد انتظار پورشه میشن E عرضه شود. با توجه به اینکه مدل نهایی میشن E در سال آینده رونمایی خواهد شد، نباید منتظر عرضه‌ی کراس توریسمو تا قبل از سال ۲۰۲۰ بود.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید