فیسبوک عرضه اسپیکر هوشمند را به تعویق می‌اندازد

انتظار می‌رفت فیسبوک به‌زودی از اسپیکر هوشمند مورد انتظارش رونمایی کند؛ اما اکنون گزارش می‌شود که عرضه‌ی این محصول به‌ دلیل رسوایی اخیر به تعویق خواهد افتاد.

بلومبرگ روز سه‌شنبه گزارش داد که رونمایی از محصولات خانگی هوشمند فیسبوک به‌دلیل رسوایی اخیر در نقض حریم شخصی کاربران و سوءاستفاده از اطلاعات شخصی آن‌ها، در زمان دیگری انجام خواهد شد.

به گفته‌ی برخی منابع، این محصول که یک اسپیکر متصل با دستیار صوتی و قابلیت‌های چت ویدئویی است، قرار بود در کنفرانس اصلی توسعه‌دهندگان فیسبوک در ماه می رونمایی شود. بلومبرگ می‌گوید این محصول در حال حاضر تحت بررسی عمیق قرار دارد تا اطمینان حاصل شود که از توانایی لازم در حفظ داده‌های کاربران برخوردار است.

بنا به گزارش‌های مختلف، فیسبوک قصد دارد برای عرض اندام در بازار دستگاه‌های متصل خانگی، وارد رقابت با غول‌های حاضر در این عرصه همچون آمازون، گوگل و اپل شود. محصول فیسبوک که اسپیکر مستقل مجهز به دستیار صوتی محسوب می‌شود، قادر به پاسخگویی به سؤال‌های کاربران درباره‌ی آب‌وهوا، خرید اینترنتی محصولات و پخش آهنگ‌های محبوب است.

با این حال، نگرانی درباره‌ی جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران توسط فیسبوک و سوءاستفاده از آن‌ها ظاهرا موجب به تعویق افتادن معرفی این دستگاه‌ شده است. فیسبوک ابتدای ماه جاری فاش کرد که اطلاعات ۵۰ میلیون حساب کاربری این شبکه‌ی اجتماعی بدون اجازه‌ی صاحبان آن‌ها توسط کمبریج آنالیتیکا، شرکت مشاوره‌ای که در استخدام کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ بود، جمع‌آوری شده است.

فیسبوک در سال ۲۰۱۵ از این تخلف اطلاع پیدا کرد؛ اما این مسئله را مخفی نگاه داشت. در عوض، این شرکت از تمام گروه‌های درگیر تقاضا کرد این اطلاعات را از بین ببرند؛ اما اکنون گزارش می‌شود که تمام این داده‌ها در آن زمان از بین نرفتند.

علاوه بر این، کاربران این شبکه‌ی اجتماعی به خاطر نقض حریم خصوصی و ثبت تاریخچه‌ی تماس‌ها و پیام‌های متنی گوشی‌هایشان توسط فیسبوک، از این شرکت شکایت کرده‌اند. این غول شبکه‌ی اجتماعی اذعان کرد که تاریخچه‌ی تماس‌ها و پیام‌های برخی از کاربران اندروید را ثبت کرده؛ اما در ادامه افزود که این کار با اجازه‌ی آن‌ها انجام شده است.

منبع cnet

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات