خلاقیت کودکان در طراحی خودروهای آینده

شرکت گوکامپیر کشور ولز در اقدامی جالب، ایده‌های کودکان لندنی را در مورد خودروهای آینده به کمک تصویرسازی منتشر کرده است. 

بیش‌تر افراد در کودکی خودروهایی بسیار جالب و حیرت‌انگیز نقاشی می‌کنند و شاید این موضوع برای شما هم اتفاق افتاده باشد؛ طراحی این خودروها بیش‌تر آرمان‌گرایانه است و با دنیای کودکی و آرزوهای افراد ارتباط پیدا می‌کند. در نقاشی بعضی کودکان می‌توان لیزر، پرتاب‌گر موشک و پیشرانه‌های سوپرشارژ فوق‌العاده‌ را مشاهده کرد که سرنخ‌هایی از آن در فیلم «Mad Max» یا همان «مکس دیوانه» به نمایش گذاشته شده است. این نقاشی‌های کودکانه اغلب بدون توجه رها می‌شوند و گاهی اوقات سر از میز شام، پوشش بطری شربت یا سطل زباله در می‌آورند. هیچ‌کدام از این کودکان گذشته شاید طراح خودروهای مشهور جهانی نشدند یا حتی هنرمندانی که در این حیطه کار می‌کنند؛ اما احتمالا کودکان امروزی بتوانند در طراحی خودروهای آینده نقش بیش‌تری داشته باشند.

خودرو/ Car

با این حال گروهی از کودکان در لندن، با کمک یک تصویرگر حرفه‌ای، توانستند نقاشی‌های خود را جاودانه کنند و به آن‌ها زندگی دوباره‌ای ببخشند. گوکامپیر (GoCompare) که یک شرکت بیمه خودرو در ولز است، از گروهی از کودکان خلاق خواسته تا ایده‌های خود را درباره خودروهای آینده و چیزهایی شبیه آن به رشته تصویر درآورند. گوکامپیر اعتقاد دارد که طرح‌های فوق‌العاده گاهی می‌توانند اغراق‌آمیز باشند؛ اما تماشای تخیل بی‌نظیر کودکان همیشه لذت‌بخش است.

چند طرح خلاقانه در بین این نقاشی‌ها وجود دارد که یکی از جالب‌ترین آن‌ها متعلق به دختری یازده ساله به نام پائولا است. طراحی خودروی پرنده پائولا که دارای دو طبقه است، انرژی محرک خود را از یک پنل خورشیدی نصب‌شده روی سقف تأمین می‌کند. در دنیای خیالی او، جاده‌ها مانند قسمت زیرین خودروی پرنده مغناطیسی هستند. قطب‌های غیر همنام یکدیگر را دفع می‌کنند و در نتیجه یک خودروی پرنده خواهیم داشت؛ البته این ایده از قطارها و ترن هوایی کنونی چندان دور نیست. 

خودروهای موجود در دیگر طرح‌ها دارای باله‌های کوسه و چرخ لاستیکی و فلز نرم هستند که رنگ را تغییر می‌دهند؛ باید گفت این طرح‌ها واقعا شگفت‌انگیز هستند. با توجه به آینده طراحی خودرو و حرکت این صنعت به سمت خودروی الکتریکی و خودران، شاید روزی یکی از این کودکان، طراح خودروهای مشهوری مانند بی‌ام‌و، تسلا، ولوو و دیگر شرکت‌های صاحب‌نام جهان باشد. در هر صورت این کودکان چیزی در تخیلات و دنیای کودکانه خود دارند که سال‌های آینده می‌تواند پاسخی به هیجان کودکی و آرزوهای دور و دراز آن‌ها باشد. می‌توان ورای این نقاشی‌های کودکانه دریافت که اشتیاق شدیدی به خودروهای رباتی دارند که سیستم محرکه موشک و اسلحه داشته باشند و بتوانند به ایده‌های آن‌ها رنگ حقیقت بدهند.

گالری تصاویر

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید