آپدیت جدید ویندوز ۱۱ مشکل کاهش سرعت SSD را رفع می‌کند

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
کار با سرفیس لپ تاپ استودیو مایکروسافت
برخی کاربران ویندوز ۱۱ از ماه‌ها قبل با مشکل آزاردهنده‌ای مواجه شدند که سرعت SSD کامپیوتر آن‌ها را حتی تا نصف کاهش می‌داد و اکنون این باگ رفع شده است.
تبلیغات

گزارش‌های مربوط به کاهش سرعت انتقال داده‌ها روی SSD در ویندوز ۱۱، اولین‌ بار در مارس ۲۰۲۳ منتشر شد؛‌ جایی‌ که کاربران اعلام کردند باگ آزاردهنده‌ی به‌روزرسانی Moment 2، سرعت SSD را حتی تا نصف سرعت واقعی آن کاهش می‌دهد. خوشبختانه مشکل سراسری نبود و فقط برخی از کاربران با آن مواجه شدند. اکنون مایکروسافت با انتشار آپدیت جدید، باگ مورداشاره را در ویندوز ۱۱ برطرف کرده است.

غول فناوری ردموندی در یادداشت مربوط به به‌روزرسانی KB5029263 ویندوز ۱۱، اطلاعاتی درمورد مشکل کاهش سرعت SSD یا راهکار رفع آن ارائه نداده، اما کاربرانی که قبلاً چنین مشکلی داشتند پس‌ از نصب آپدیت جدید بار دیگر می‌توانند از SSD کامپیوتر خود بدون افت سرعت استفاده کنند.

همان‌طور که سایت آلمانی PCWelt اشاره می‌کند، مایکروسافت هرگز به‌طور عمومی اشاره‌ای به باگ کاهش سرعت SSD در کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۱ نداشته و اکنون به‌نظر می‌رسد آپدیت KB5029263، باگ مذکور را برطرف کرده است. البته هنوز نمی‌دانیم نصب این به‌روزرسانی مشکل کاهش سرعت را در همه‌ی SSDها رفع خواهد کرد یا برخی از کاربران همچنان باید با این مورد دست‌وپنجه نرم‌ کنند.

آیا شما نیز با مشکل کاهش سرعت SSD در ویندوز ۱۱ مواجه شده‌اید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات