ویندوز ۱۱ مشکلاتی دارد که مایکروسافت هم نمی‌تواند آن‌ها را برطرف کند

یک‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
منوی استارت ویندوز ۱۱ - مایکروسافت سرفیس پرو ۷
مایکروسافت اعلام کرد برای برخی باگ‌های شناسایی‌شده‌ اخیر در ویندوز ۱۱ هیچ راهکار مؤثری ندارد.
تبلیغات

مایکروسافت اخیراً پذیرفت برای رفع برخی مشکلات ویندوز ۱۱ هیچ راهکاری ندارد. برخی از کاربران ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ باگی را شناسایی کرده‌اند که از راه‌اندازی یا عملکرد صحیح منوی استارت، نوار جست‌وجوی ویندوز و برخی برنامه‌های یونیورسال ویندوز (UWP) جلوگیری می‌کند.

ظاهراً مشکل ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ به‌طور همزمان با کلید‌های ناقص رجیستری و داده‌های مربوط به برنامه‌هایی که با مجموعه‌ی آفیس، ویندوز و اوت‌لوک یکپارچه شده‌اند به‌وجود می‌آید.

باگ‌های فوق برای همه‌ی کاربران رخ نمی‌دهند اما به‌نظر می‌رسد افرادی که تحت‌تأثیر قرار گرفته‌اند ابتدا مشکلی را در آپدیت ژانویه‌ی سال جاری شناسایی کرده‌اند. اگر امیداور بودید مایکروسافت به‌زودی راهکاری برای رفع این باگ‌ها ارائه‌ دهد متأسفانه خبر بدی برای شما داریم.

مایکروسافت در بخش Health وب‌سایت خود خاطرنشان می‌کند بخش جست‌وجوی ویندوز و برنامه‌های یونیورسال این سیستم‌عامل احتمالاً آن‌طور که انتظار می‌رود به‌طور صحیح کار نمی‌کنند.

همان‌طور که تِک‌رادار اشاره می‌کند، نبود راهکار برای رفع مشکلات ویندوز قطعاً ناامیدکننده است. مایکروسافت می‌گوید برای کاهش تأثیرات این مشکل، کاربران می‌توانند برنامه‌های ادغام‌شده با آفیس، اوت‌لوت یا تقویم را حذف کنند.

به‌نظر می‌رسد مایکروسافت اعتراف کرده مثل کاربران از بروز مشکلات ویندوز سردرگم شده است و تنها راهکار برای جلوگیری از تأثیر باگ‌ها، حذف برنامه‌ها خواهد بود. این روش بسیار ضعیف به‌نظر می‌رسد زیرا مایکروسافت فهرست برنامه‌هایی را که باعث بروز مشکل شده‌اند ارائه نمی‌دهد.

حذف برنامه‌ها برای جلوگیری از بروز مشکل، قطعاً راه‌حل ایدئالی نیست. غول فناوری اهل ردموند ادعا می‌کند درحال کار روی وصله‌ی نرم‌افزاری است تا با ارائه‌ی راهکار بهتر، کاربران نیازی به حذف برنامه‌ها نداشته باشند. به‌هرحال، این موضوع نگران‌کننده به‌نظر می‌رسد و ظاهراً برخی مشکلات ویندوز ۱۱ به‌قدری حاد هستند که حتی مایکروسافت نمی‌تواند آن‌ها را به‌سادگی رفع کند.

سیستم‌عامل‌هایی مثل ویندوز ۱۱ درواقع نرم‌افزارهای بسیار پیچیده‌ای هستند که باید با ترکیب‌بندی‌های بی‌شماری از سخت‌افزارها و نرم‌افزارها کار کنند، اما این موضوع باعث نمی‌شود شرکتی مثل مایکروسافت توان رفع مشکلات سیستم‌عاملش را نداشته باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات