امکان جلوگیری از ادغام آیکون برنامه‌ها در نواروظیفه ویندوز ۱۱ به‌زودی فراهم می‌شود

یک‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نمایشگر باکیفیت لپ‌تاپ U4 گیگابایت
بیلد آزمایشی جدید ویندوز ۱۱ شامل ویژگی‌هایی برای شخصی‌سازی بیشتر نواروظیفه است.
تبلیغات

کاربران ویندوز ۱۱ به‌زودی تنظیمات جدیدی برای شخصی‌سازی بیشتر نواروظیفه دراختیار خواهند داشت که یکی از آن‌ها جلوگیری از ترکیب آیکون برنامه‌ها درصورت کمبود فضا در این بخش است. ویندوز ۱۰ درحال‌حاضر ویژگی مذکور را ارائه می‌دهد و بسیاری از کاربران ویندوز ۱۱ از زمان انتشار این سیستم‌عامل، درخواست اضافه شدن قابلیت مورداشاره را دارند. این ویژگی یکی از چندین به‌روزرسانی نواروظیفه در جدیدترین بیلد پیش‌نمایش ویندوز ۱۱ است.

آلباکور، محقق ویندوز ویدیویی در توییتر به‌اشتراک گذاشته است که عملکردهای شخصی‌سازی جدید نواروظیفه‌ی ویندوز ۱۱ را نشان می‌دهد؛ قابلیت‌هایی که مایکروسافت هنوز به‌طور رسمی به آن‌ها اشاره نکرده است. این ویدیو امکان تغییر نمای کار و آیکون‌ ابزارک، تغییر جهت آیکون از چپ به مرکز و نحوه‌ی نمایش نوار جست‌وجو را نشان می‌دهد. آلباکور همچنین به قابلیت‌های دیگری مثل موارد گروه‌بندی‌نشده اشاره کرده است.

به گزارش تِک‌اسپات، هنوز مشخص نیست به‌روزرسانی‌های نواروظیفه‌ی ویندوز ۱۱ چه زمانی برای عمومی کاربران دردسترس قرار خواهند گرفت. جدیدترین بیلد این سیستم‌عامل با شناسه‌ی ۲۳۴۴۰ امکان پنهان‌سازی تاریخ و زمان را ارائه می‌دهد و علاوه‌براین می‌توان با راست‌کلیک روی System Tray، مشکلات شبکه را شناسایی کرد.

اگرچه نواروظیفه‌ی ویندوز ۱۱ پس‌از انتشار اولیه‌ی این سیستم‌عامل محبوبیت زیادی نداشت، اما مایکروسافت قابلیت‌های مختلفی را به آن اضافه کرده است. این شرکت روش تعامل با نواروظیفه‌‌ی ویندوز ۱۱ را در دستگاه‌های مجهز به نمایشگر لمسی بهینه‌سازی کرد و امکاناتی مثل جست‌وجوی مستقیم با چت‌بات بینگ را به آن افزود. علاوه‌براین احتمال دارد به‌زودی قابلیت بستن اجباری برنامه‌ها با راست‌کلیک روی نواروظیفه دردسترس کاربران قرار گیرد.

به‌هرحال برخی قابلیت‌های درخواستی کاربران که در نسخه‌های قبلی ویندوز وجود داشت هنوز در ویندوز ۱۱ ارائه نشده‌اند که ازجمله می‌توان به امکان انتقال نواروظیفه به کناره‌ها یا بالای صفحه‌نمایش اشاره کرد. مایکروسافت سال گذشته اعلام کرد تعداد افرادی که به این ویژگی نیاز دارند کافی نیست.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات