مایکروسافت نمایش تبلیغ در منوی استارت ویندوز ۱۱ را آغاز کرد

پنج‌شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
چندوظیفگی با لپ‌تاپ Legion 5 Pro لنوو
به‌روزرسانی اخیر ویندوز ۱۱ برای ترغیب کاربران به استفاده از سرویس‌هایی مثل وان‌درایو، اعلان‌های تبلیفاتی نمایش می‌دهد.
تبلیغات

مایکروسافت با انتشار به‌روزرسانی روز سه‌شنبه برای ویندوز ۱۱، چندین مشکل کوچک این سیستم‌عامل را رفع کرد و علاوه‌براین عملکرد نواروظیفه اکنون روان‌تر شده است. ازطرفی تعداد کمی از کاربران پس‌از نصب آپدیت جدید متوجه شده‌اند هنگام کلیک روی منوی استارت ویندوز، اعلان‌هایی نمایش داده می‌شود که آن‌ها را به استفاده از سایر محصولات مایکروسافت تشویق می‌کند. بسیاری از کاربران ویندوز این اقدام را به‌عنوان یکی از راهکارهای مایکروسافت برای نمایش تبلیغات بومی بیشتر در محیط سیستم‌عامل مذکور درنظر می‌گیرند و آن را محکوم کرده‌اند.

با نصب جدیدترین به‌روزرسانی ویندوز ۱۱ هنگامی‌که روی دکمه‌ی ویندوز کلیک کنید، اعلان‌های تبلیغاتی مثل پیشنهاد پشتیبان‌گیری از فایل‌ها نمایش داده خواهد شد. با کلیک روی دکمه‌ی «شروع پشتیبان‌گیری» برنامه‌ی وان‌درایو باز شده و کاربران را به ثبت‌نام در این سرویس ترغیب می‌کند. وان‌درایو ۵ گیگابایت فضای‌ ابری رایگان به کاربران خود ارائه می‌دهد که برای پشتیبان‌گیری از فایل‌های بزرگ کافی به‌نظر نمی‌رسد. غول فناوری اهل ردموند همچنین اسکرین‌شات کوچکی از ظاهر تبلیغات ویندوز ۱۱ به‌اشتراک گذاشته است که متن آن به‌طور مستقیم بالای گزینه‌های خروج از سیستم و تنظیمات حساب کاربری نمایش داده می‌شود.

گیزمودو می‌گوید کاربران بتا ویندوز ۱۱ می‌توانند با مراجعه به بخش Settings > Personalization > Start گزینه‌ی show account related notifications occasionally in Start را غیرفعال کنند تا اعلان‌های تبلیغاتی برای آن‌ها نمایش داده نشود. با توجه به یادداشت‌های انتشار نسخه‌های پیش‌نمایش ویندوز ۱۱، اعلان‌ها فقط برای دسته‌ی بسیار کوچکی از کاربران سیستم‌عامل مذکور نمایش داده می‌شود اما طی ماه‌های‌ آینده شاهد ارائه‌ی گسترده‌ی آن خواهیم بود. مایکروسافت درحال حاضر سعی دارد بازخورد کاربران را دریافت و روش نمایش اعلان‌های تبلیغاتی خود را قبل‌از انتشار گسترده، بهینه‌سازی کند.

البته اولین‌ گزارش‌ها درمورد اضافه شدن تبلیغات به ویندوز ۱۱ در نوامبر سال گذشته منتشر شد؛ جایی‌که کاربران نسخه‌ی بتا ویندوز، توییت‌هایی درمورد نمایش اعلان‌های مرتبط با تبلیغ سرویس وان‌درایو منتشر کردند. اسکرین‌شات‌های فاش‌شده نشان می‌دهد غول فناوری اهل ردموند با نمایش آگهی‌ در ویندوز ۱۱ قصد دارد کاربران را به ساخت حساب مایکروسافت و استفاده از سایر خدمات خود ترغیب کند.

ازطرف دیگر برخی اسکرین‌شات‌های ویندوز ۱۱ نشان می‌دهد مایکروسافت احتمالاً اعلان‌های تبلیغاتی را علاوه‌بر منوی استارت در نواحی دیگر سیستم‌عامل دسکتاپ خود ازجمله مرورگر فایل نمایش خواهد داد.

مایکروسافت ماه گذشته امکان دسترسی به چت‌بات هوش مصنوعی بینگ را به‌طور مستقیم روی نواروظیفه‌ی ویندوز ۱۱ ارائه داد و اکنون واترمارکی آزاردهنده روی کامپیوترهایی که پیش‌نیازهای نصب این سیستم‌عامل را ندارند نمایش داده می‌شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات