اپل می‌خواهد دوربین وارد گوش شما کند!

یک‌شنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۵
مطالعه 2 دقیقه
ایرپاد ۳ اپل
طبق ادعای بلومبرگ، اپل در حال بررسی ایده‌ی ایرپاد دوربین‌دار و عینک هوشمند است.
تبلیغات

مارک گرمن، افشاگر خوش‌سابقه‌ی بلومبرگ، در گزارشی اختصاصی می‌گوید که اپل در حال بررسی ایده‌هایی هیجان‌انگیز نظیر عینک هوشمند است.

گرمن دقیق‌تر می‌گوید که عینک هوشمند اپل چیزی شبیه‌ به اکو فریمز آمازون یا متا ری‌بن خواهد بود که قابلیت‌های صوتی جذابی دارند و به‌طور ویژه روی هوش مصنوعی متمرکز هستند.

همچنین، اپل در حال بررسی این موضوع است که چگونه می‌توان به هدفون‌های توگوشی سری ایرپاد دوربین اضافه کرد. اگر چنین محصولی در قالب خانواده‌ی هندزفری اپل ساخته شود، احتمالاً این شرکت فعلاً سراغ عینک هوشمند نخواهد رفت.

مارک گرمن می‌گوید اپل به تولید حلقه‌ی هوشمند هم فکر می‌کند. حلقه‌ی هوشمند مخصوص کسانی خواهد بود که به‌دنبال پایش منظم سلامت بدن هستند؛ اما علاقه‌ای به استفاده از ساعت هوشمند اپل ندارند.

پروژه‌ی عینک هوشمند و حلقه‌ی هوشمند فعلاً در مرحله‌ی «بحث‌های مقدماتی» قرار دارند. با‌این‌حال، پروژه‌ی ایرپاد مجهز به دوربین به پیشرفت بیشتری دست پیدا کرده است و شاید زودتر از دو محصول دیگر به مراحل نهایی برسد.

به‌ادعای گرمن، پروژه‌ی ایرپاد دوربین‌دار اپل با کدنام B798 شناخته می‌شود و توسعه‌ی آن از سال گذشته‌ی میلادی آغاز شده است. ایده‌ی کلی این است که بتوان راهکاری برای قراردادن دوربین‌هایی با وضوح اندک در داخل ایرپاد پیدا کرد.

اپل در تلاش است تا با عینک هوشمند و ایرپاد دوربین‌دار، هوش مصنوعی و قابلیت‌های سلامتی را به شیوه‌ای ساده‌تر از اپل واچ در‌دسترس مردم قرار دهد.

دوربین‌های موجود در عینک و هدفون می‌توانند تصاویر دنیای خارجی را ثبت کنند و در نقش سیستم هوش مصنوعی چند‌وجهی با توانایی درک تصویر و صدا ظاهر شوند.

پس از ثبت تصویر، هوش مصنوعی اپل می‌تواند سؤالاتی درباره‌ی اشیای دنیای واقعی را جواب دهد که کاربر مشغول نگاه‌کردن به آن‌ها است. عینک هوشمند متا ری‌بن که در سال ۲۰۲۳ عرضه شد، چنین قابلیت جذابی را در سطح مقدماتی ارائه می‌دهد.

ایرپاد دستگاهی کوچک‌تر است و تعداد زیادی از کاربران اپل با فرم‌فکتور ایربادهای تمام‌بی‌سیم سازگار شده‌اند؛ اما عینک هوشمند پروژه‌ی پرریسکی محسوب می‌شود. علاوه‌براین، نباید فراموش کنیم که عینک هوشمند ابعاد بزرگ‌تری دارد و می‌توان دوربین‌های بهتر و باتری‌های پرظرفیت‌تری در آن قرار داد.

انتظار نداشته باشید که محصولات پوشیدنی اپل به‌ این‌ زودی‌ها روانه‌ی بازار شوند. پروژه‌هایی که در گزارش جدید بلومبرگ به آن‌ها اشاره شده است، مشخصاً در سطح مقدماتی هستند و اپل پیش از تصمیم به تولید باید معیارهای زیادی را زیر ذره‌بین ببرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات