سامسونگ از راهکارهای درمانی پیشگیرانه در گلکسی واچ رونمایی کرد

دوشنبه ۱۸ دی ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۸
مطالعه 2 دقیقه
ساعت هوشمند گلکسی واچ ۵ پرو روی تلفن
سامسونگ درمورد جزئیات راهکارهای سلامتی گلکسی واچ و چگونگی استفاده از آن‌ها برای نظارت از راه دور بر بیماران توضیح داده است.
تبلیغات

در اکتبر ۲۰۲۲ (مهر ۱۴۰۱)، سامسونگ ابزار Privileged Health SDK را ارائه کرد تا رهبران حوزه‌ی پزشکی بتوانند از داده‌های ساعت هوشمند سامسونگ برای توسعه‌ی راه‌حل‌های مراقبتی پیشگیرانه استفاده کنند.

سامسونگ در بیانیه‌ی مطبوعاتی جدیدش به این موضوع پرداخته است که چگونه داده‌های حسگر بایواکتیو گلکسی واچ تیم‌های پزشکی را قادر می‌سازد تا از راه دور بر بیمارانشان نظارت داشته باشند.

پلتفرم Biofourmis با استفاده‌ از بازخوردهای بیومتریک جمع آوری‌شده از گلکسی واچ، هایپرکالمی را در بیماران مزمن کلیوی پایش و پیش‌بینی می‌کند. این در حالی است که سرویس‌های پزشکی مبتنی‌بر هوش مصنوعی می‌توانند از قابلیت ECG این ساعت برای تشخیص آریتمی‌ قلبی و ارائه‌ی پیش‌بینی‌های هوشمندتر و هشدارهای فوری استفاده کنند.

Oova، پلتفرم دیگری است که بر سلامت و باروری زنان تمرکز دارد و با تکیه‌بر هوش مصنوعی، ویژگی‌هایی مثل انجام آزمایش‌های هورمونی در خانه را بدون نیاز به ردیابی چرخه‌ی قاعدگی فراهم می‌کند.

Oova با ترکیب اطلاعات بیومتریکی از گلکسی‌ واچ و بررسی تغییرات هورمونی، افراد را درمورد دوره‌های خاص از جمله پری منوپوز و پیش‌بینی دقیق پنجره‌ی باروری راهنمایی می‌کند.

XRHealth، یکی از شرکای سامسونگ، کلینیکی مجازی است که در محیط واقعیت مجازی، درمان سلامت جسمی و روانی را در خانه ارائه می‌دهد. این کلینیک اطلاعات لحظه‌ای ضربان قلب را از ساعت هوشمند در طول تمرینات مختلف دریافت می‌کند.

Healium که در زمینه‌ی بازخورد زیستی فعالیت دارد، به کاربران امکان می‌دهد با استفاده‌ از داده‌های ضربان قلب، سطح استرسشان را به‌صورت بصری از طریق انیمیشن‌ها مشاهده کنند.

سامسونگ همچنین با شرکت کره‌ای 3Boon1 همکاری می‌کند که در زمینه‌ی فروش تشک‌های هوشمند مجهز به سنسورهای مختلف برای تنظیم خودکار دمای تخت فعالیت می‌کند. این تشک‌ها دمای پوست و ضربان قلب را از طریق گلکسی‌ واچ بررسی می‌کنند تا براساس مراحل مختلف خواب، دما را تغییر دهند.

همه‌ی این برنامه‌ها در سراسر جهان ارائه نمی‌شوند و دسترسی به راه‌حل‌های مراقبت بهداشتی در بازارهای مختلف متفاوت است.

شاید همچون برخی از ویژگی‌های پیشرفته‌تر ساعت‌های هوشمند گلکسی از جمله ECG، زمان زیادی طول بکشد تا همه‌ی کاربران بتوانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات