تصاویر رندر طراحی اپل واچ سری ۷ را در پنج رنگ به تصویر می‌کشند

شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰
مطالعه 3 دقیقه
تصاویر رندر جدید هم‌سو با شایعات اخیر، اپل واچ سری ۷ را در شاسی کاملاً بازطراحی‌شده با فریم و نمایشگر تخت نشان می‌دهند.

اپل جزو معدود شرکتهایی محسوب میشود که همچنان بر استفاده از زبان طراحی یکسان در اغلب محصولاتش پایبند است. این شرکت در سال ۲۰۱۸ با معرفی آیپد پرو، بار دیگر زبان طراحی با لبههای تخت را احیا کرد. غول دنیای فناوری اکنون اغلب محصولاتش را به این زبان طراحی آراسته کرده است و پیشبینی میشود که سایر محصولات جامانده نیز این روند را دنبال کنند؛ بنابراین تعجبآور نخواهد بود اگر کوپرتینوییها اپل واچ ۷ را مانند دیگر محصولاتش با لبههای تخت طراحی کنند.

به‌تازگی افشاگری در توییتر با نام کاربری Majin Bu، تصاویر رندر باکیفیتی از طراحی احتمالی اپل واچ سری ۷ در پنج رنگ منتشر کرده است که می‌تواند بسیار به محصول نهایی نزدیک باشد. تصاویر یادشده، اپل واچ سری ۷ را منطبق با شایعات اخیر به تصویر می‌کشند. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، اصلی‌ترین تفاوت طراحی جدید به فریم و نمایشگر کاملاً تخت مربوط می‌شود. مانند گذشته در سمت چپ فریم، دیجیتال کراون و پایین آن دکمه جانبی قرار گرفته است. در این تصاویر سمت راست فریم دیده نمی‌شود؛ اما احتمالاً آن سمت شاهد شکاف‌های بلندگو هستیم که می‌تواند کمی بزرگ‌تر و متفاوت با مدل‌های کنونی باشد.

علاوه بر تخت شدن فریم، نمایشگر جدید کاملاً تخت شده است و دیگر شاهد نمایشگر برآمده و محدب نیستیم. مدت‌ها است شایعاتی مبنی بر استفاده از نمایشگر فوق پیشرفته micro-LED در اپل واچ‌ منتشر می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد با تولید انبوه این نمایشگرها در سایز کوچک فاصله‌ی زیادی باقی مانده است و در حال حاضر تعبیه نمایشگر مذکور در محصولی مانند اپل واچ می‌تواند به اندازه‌ی قیمت نهایی آن هزینه اضافه در بر داشته باشد؛ بنابراین احتمالاً اپل از همان نمایشگر OLED مبتنی بر ترانزیستورهای فیلم‌نازک اکسید پلی‌کریستال دماپایین (LTPO) برای ارائه‌ی محتوای بصری در اپل واچ سری ۷ بهره خواهد گرفت.

استفاده از نمایشگر مجهز به فناوری LTPO این امکان را فراهم میکند که دستگاه مدیریت بهتری در اتلاف انرژی داشته باشد و در صورت لزوم نرخ نوسازی نمایشگر را بهصورت تئوری تا ۱ گیگاهرتز در ثانیه پایین بیاورد. احتمالاً نمایشگر جدید روشنایی بیشتری در محیطهای روشن و تابش مستقیم نور خورشید ارائه خواهد داد. در مقام مقایسه، نمایشگر اپل واچ سری ۶ قادر به ارائهی حداکثر روشنایی ۱۰۰۰ نیت است و شاید این رقم در نسل بعدی به ۱۲۰۰ نیت افزایش یابد. برخی منابع مدعی هستند که نمایشگر اپل واچ سری ۷ با روش جدیدی لمینت خواهد شد که میتواند فاصله پنل و محافظ نمایشگر را به حداقل برساند.

اپل هرساله با شروع فصل پاییز خود را آماده برگزاری رویدادهای جدید به‌منظور رونمایی از محصولاتی همچون نسل بعدی آیفون و اپل واچ می‌کند و در سال جاری این رویه را دنبال خواهد کرد. اعتقاد بر این است که رویداد پاییزی اپل می‌تواند کمتر از دو هفته دیگر برگزار شود و در آن، غول دنیای فناوری جدیدترین دستاوردهای سخت‌افزاری‌اش را به نمایش خواهد گذاشت.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود