اپل واچ موقعیت گروگان را به پلیس نشان داد

اپل واچ موقعیت گروگان را به پلیس نشان داد

‌ پلیس ایالات متحده به‌ کمک اپل واچ توانسته است موقعیت گروگان‌گیر و گروگان را شناسایی کند.

پلیس شهر سلما از ایالت تگزاس با کمک اپل واچ توانست محل یک گروگان را شناسایی کند. براساس گزارش 9to5mac، زنی که گروگان گرفته شده بود با اپل واچ در خواست کمک کرد و پلیس با شناسایی این ساعت هوشمند در شبکه مخابراتی بی‌سیم، توانست موقعیت او را شناسایی کند.

در گزارش پلیس به این موضوع اشاره می‌شود که زن گروگان گرفته‌شده بیرون از خانه با فردی به نام آلبرتو لانگوریا در حال گفت‌وگو بوده است که به یکباره صدای جیغ او شنیده می‌شود. دختر این زن صدای جیغ مادرش را از پارکینگ شنیده است؛ ولی متوجه نشده او را به گروگان گرفته‌اند.

پس از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه این زن با اپل واچ به دختر خود زنگ می‌زند و می‌گوید توسط البرتو گروگان گرفته شده است؛ اما تماس به یک‌باره قطع می‌شود.

افسران پلیس به‌ کمک پینگ اورژانسی سلول مخابراتی، می‌توانند موقعیت گروگان را شناسایی کنند. براساس گزارش، اپل واچ دقیقاً محل گروگان را نشان داده است.

در حال حاضر این هیجا‌ن‌انگیزترین اتفاقی است که اپل واچ در آن حضور دارد. ساعت هوشمند اپل برای نجات جان انسان‌ طراحی شده است؛ ولی به همراه داشتن آن مزایای دیگری دارد که این‌بار یکی از آن‌ها را شنیدیم. ویژگی Emergency SOS اپل واچ باعث می‌شود که بتوان موقعیت افراد را شناسایی کرد.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده