تسلا احتمالا به‌دنبال ساخت ساعت هوشمند با همکاری یک شرکت نروژی است

سه‌شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
ظاهراً تسلا برنامه‌هایی جدی برای توسعه‌ی ساعت هوشمند دارد و وارد همکاری‌های عملیاتی شده است؛ اما چرا این شرکت باید حوزه‌ی پوشیدنی‌های هوشمند را هدف قرار دهد؟

اسناد جدید FCC نشان می‌دهد تسلا در یک پروژه‌ی توسعه‌ی ساعت هوشمند، همکاری دارد. سؤال مهم این است که چرا شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک باید وارد صنعت گجت‌های پوشیدنی شود؟ آیا برنامه‌های جدید، ارتباطی با مدل اصلی کسب‌وکار یعنی توسعه‌ی خودروهای برقی دارد؟

از مدت‌ها پیش شایعه‌ها و ادعاهای متعددی مطرح می‌شوند که تصمیم تسلا مبنی بر ورود به شاخه‌ی جدیدی از کسب‌وکار را مطرح می‌کنند. اخبار جدید نشان می‌دهد شرکتی نروژی به‌نام Xplora که روی ساخت ساعت هوشمند برای کودکان تمرکز دارد، یک سند ثبتی FCC ارائه کرده است. در این سند، نام تسلا به‌عنوان همکاری ساخت ساعت دیده می‌شود. اسنادی که شرکت نروژی به FCC ارائه می‌کند، شامل معرفی یک نماینده برای ارتباط با سازمان می‌شود. آن‌ها در همین اسناد اعلام می‌کنند که نماینده‌ی مذکور، از طرف شرکت «تسلا موتورز» هم با سازمان مذاکره می‌کند.

شرکت نروژی در اسناد جدید، به‌دنبال دریافت تأییدیه برای محصولات خود در خانواده‌های X5 Play و X5 Play eSim است. این ساعت‌های هوشمند، مخصوص کودکان ساخته می‌شوند و امکان ردگیری فعالیت آن‌ها را به والدین می‌دهند. همچنین ساعت‌ها امکان ارسال پیام صوتی یا پیام‌های متنی آماده را هم به کودکان می‌دهند.

درگیر شدن تسلا در توسعه‌ی ساعت‌هایی مخصوص کودکان، کاملاً عجیب به‌نظر می‌رسد. ازطرفی می‌توان پیش‌بینی‌هایی کلی پیرامون اهداف همکاری تسلا با شرکت نروژی مطرح کرد. پیش‌بینی اول این است که شاید تسلا، شرکت Xplora را خریداری کرده باشد. شاید خرید شرکت، با هدف دراختیار گرفتن استعدادهای متعدد آن‌ها و استفاده از تجربه‌های توسعه‌ی ساعت هوشمند باشد. ازطرفی اگر این پیش‌بینی را در نظر بگیریم، ارائه‌ی درخواست برای FCC‌ (که با هدف عرضه‌ی محصول در ایالات متحده انجام می‌شود) عجیب به‌نظر می‌رسد.

یکی از نظریه‌های دیگر ادعا می‌کند که شاید تسلا تصمیم به استفاده از پلتفرم ساعت هوشمند Xplora دارد. تاکنون توسعه‌دهنده‌های متفرقه‌ی متعددی، اپلیکیشن‌های مخصوص اپل واچ توسعه داده‌اند که قابلیت کنترل ماشین‌های تسلا را دارند. ازآنجاکه تسلا در خودروهای Model 3 و Model Y استفاده از گوشی هوشمند را به‌جای کلید مرسوم خودرو در نظر دارد، شاید تصمیمی هم بر توسعه‌ی راهکار انتخابی با ساعت هوشمند داشته باشد. درنهایت هنوز نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از دلیل همکاری تسلا با شرکت نروژی بیان کرد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود