تصاویری از نسخه‌ی جدید گوگل گلس در eBay فاش شد

یک‌شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
گوگل از تابستان سال گذشته‌ی میلادی تصمیم به توقف فروش عینک هوشمندش یا همان گوگل گلس گرفت، اما همزمان با انتشار این خبر، شنیده‌ها نشان از توسعه‌ی نسل جدیدی از عینک هوشمند گوگل برای استفاده توسط مشتریان اینترپرایز داشت. حال تصاویری منتسب به این عینک هوشمند که توسط یک فروشگاه در سن‌فرانسیسکو برای فروش در eBay منتشر شده است. با زومیت همراه باشید.

از زمان توقف تولید گوگل گلس توسط غول جستجو، تنها اطلاعات محدودی در مورد توسعه‌ی یک نسخه‌ی جدید از گوگل گلس برای مشتریان تجاری منتشر شده است. حال یک فروشگاه در سن فرانسیسکو تصاویری منتسب به نسل جدید گوگل گلس را منتشر کرده که بنابر اطلاعات ارائه شده نسخه‌ی مخصوص مشتریان اینترپرایز است که گوگل در ماه‌های اخیر اقدام به توسعه‌ی آن کرده است. این تصاویر که در فروشگاه eBay قرار گرفته نکات بسیار جالبی را از تغییرات در نسل جدید این عینک هوشمند مشخص می‌کند. گوگل در سال ۲۰۱۳ نسخه‌ی اول از گوگل گلس را با نام اکسپلورر روانه‌ی بازار کرد که البته عرضه‌ی این نسخه نیز بصورت محدود انجام شد.

یکی از مواردی که در همان ابتدا توجه را به خود جلب می‌کند، قرار گرفتن لولا در محل اتصال بازوهای عینک به بدنه‌ی اصلی است که از این‌رو می‌توان گوگل گلس را نیز همچون عینک‌های معمول بصورت جمع شده قرار داد. یکی دیگر از تغییرات ظاهری که جلب نظر می‌کند، اضافه شدن درگاه اختصاصی پاور و همچنین دیتا است که در ظاهر می‌توان شباهت این درگاه‌ها را با MagSafe اپل مشاهده کرد. در نسل اول گوگل گلس تنها یک درگاه میکرو USB مورد استفاده قرار گرفته بود.

براساس اطلاعات ارائه شده که خلاصه‌ای از شایعات پیشین منتشر شده است، نمایشگر منشوری مورد استفاده در نسخه‌ی جدید گوگل گلس قادر است به موجب داشتن مساحت بیشتر، اطلاعات افزون‌تری را در مقایسه با نسل پیشین به کاربران نمایش دهد. همچنین شنیده‌ها حکایت از این دارد که این عینک از یک ال‌ای‌دی نیز بهره می‌برد که در صورت استفاده از دوربین روشن شده و دیگران را از فیلم‌برداری توسط این گجت آگاه می‌کند. انتظار می‌رود نسخه‌ی مخصوص مشتریان تجاری گوگل گلس از وجود پردازنده‌ی بهینه‌تری استفاده کند. همچنین باید به بهبود مصرف باتری نیز اشاره کرد. برای سهولت استفاده از این عینک در تمام شرایط، گوگل قابلیت مقاومت در برابر نفوذ آب را نیز به گجت هوشمند خود اضافه کرده است. ضمنا باید به پشتیبانی از شبکه‌های بی‌سیم ۵ گیگاهرتزی اشاره کرد.

هنوز مشخص نیست که آیا گوگل این گجت هوشمند را در اختیار تمام علاقمندان قرار خواهد داد یا خیر؟ براساس اطلاعات ارائه شده غول جستجو عینک هوشمند خود را تنها در اختیار شماری محدود از مشتریان تجاری خود قرار خواهد داد. نسل پیشین این عینک هوشمند با قیمت ۱٫۵۰۰ دلار در اختیار علاقمندان قرار می‌گرفت، حال باید دید که نسل جدید این محصول چه قیمتی خواهد داشت. پس از توقف تولید نسل اول گوگل گلس، این محصول به تیم پروژه‌ی Aura تحت رهبری تونی فدل، موسس کمپانی نست که هم اکنون تحت نظر گوگل فعالیت می‌کند، سپرده شده است.

فروشگاه مورد نظر در سن فرانسیسکو از تمایل خود برای فروش این عینک هوشمند سخن گفته، هر چند اطلاعاتی در خصوص کانالی که این عینک را به دست آورده، ارائه نکرده است.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود