اپل ظاهراً می‌خواهد هوش مصنوعی را وارد هدست ویژن پرو کند

دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۸
مطالعه 1 دقیقه
اپل ویژن پرو / Apple Vision Pro روی صورت مرد جوان بهزاد مرعشیان
اپل می‌خواهد سیستم اپل اینتلیجنس را وارد هدست واقعیت مجازی خود کند.
تبلیغات

گفته می‌شود که ویژگی‌های هوش مصنوعی اپل قرار است علاوه‌بر آیفون، مک‌بوک و آیپد در اپل ویژن پرو نیز به‌کار گرفته شود.

اپل اینتلیجنس ویژگی‌های متنوعی مانند سیری بهبودیافته، خلاصه‌سازی متون، نوشتن ایمیل، تولید عکس و ساختن ایموجی سفارشی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ بنابراین طبیعی خواهد بود که غول فناوری کوپرتینو این قابلیت‌ها را وارد پیشرفته‌ترین دستگاه خود کند؛ هرچند بالا بودن قیمت هدست واقعیت مجازی اپل آن را به وسیله‌ای با تعداد کاربران محدود تبدیل کرده است.

مارک گرمن پیش‌بینی می‌کند که هوش اپل تا پایان ۲۰۲۴ در ویژن پرو راه‌اندازی نخواهد شد. چالش اصلی اپل در اینجا، بازنگری نحوه‌ی نمایش ویژگی‌ها در فضای سه‌بعدی واقعیت ترکیبی به‌جای صفحه‌ی نمایشگر آیفون یا مک بوک خواهد بود.

خبرنگار بلومبرگ می‌گوید: «هوش مصنوعی اپل ابتدا رایگان خواهد بود، اما برنامه‌ی بلندمدت این است که از برخی قابلیت‌ها درآمد کسب شود. ممکن است همانند آی‌کلاد، چیزی تحت عنوان اپل اینتلیجنس پلاس راه‌اندازی شود تا ویژگی‌های اضافی را با پرداخت اشتراک ماهانه به کاربران ارائه کند.»

گرمن گزارش می‌کند که اپل تغییراتی در روش ارائه‌ی هدست‌های خود در فروشگاه‌ها ایجاد کرده است تا خریداران بتوانند محتواهای شخصی خود را از طریق ویژن پرو ببینند. علاوه‌براین، نوار هدبند برای راحتی بیشتر، از مدل Solo Loop به Dual Loop تغییر خواهد کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات