نمایشگر اولین هدست واقعیت ترکیبی اپل را ال‌جی و سونی تأمین می‌کنند

شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
یک زن با هدست واقعیت ترکیبی اپل طراحی غیررسمی
طبق گزارشی جدید، اپل از پنل‌های OLED پیشرفته‌ی ساخت سونی و ال‌جی در اولین هدست واقعیت ترکیبی خود استفاده خواهد کرد.
تبلیغات

اپل احتمالاً نسل اول هدست‌های واقعیت ترکیبی خود را اواخر امسال معرفی خواهد کرد و به‌نظر می‌رسد ال‌جی و سونی تأمین‌کنندگان اولیه‌ی نمایشگرهای این محصول باشند. انتظار داریم صفحه‌نمایش‌های استفاده‌شده در این هدست‌ها با پیشرفت‌های تکنولوژیک همراه باشند و وضوح چشمگیری ارائه دهند. این پنل‌ها برخلاف نمایشگرهای OLED معمولی به‌جای بستر شیشه‌ای از بستر CMOS مبتنی‌بر ویفر سیلیکونی استفاده می‌کنند.

درمقایسه‌با نمایشگرهای OLED معمولی گوشی‌های هوشمند، صفحه‌‌نمایش هدست واقعیت ترکیبی اپل وضوح بسیار بیشتری ارائه خواهد داد؛ زیرا چنین محصولی به این سطح از وضوح نیاز دارد. این پنل‌ها باعث می‌شود کاربران بیشتر در فضای واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی غوطه‌ور شوند.

به‌گزارش گیزموچاینا، سونی و ال‌جی در توسعه‌ی نمایشگرهای مخصوص هدست‌های واقعیت ترکیبی اپل از سامسونگ جلوتر هستند؛ به‌همین‌دلیل، به‌عنوان تأمین‌کنندگان اصلی پنل‌های موردنیاز این محصول انتخاب شده‌اند.

انتظار می‌رود استفاده از نمایشگرهای OLEDOS در هدست‌های واقعیت ترکیبی آینده‌ی اپل، استاندارد جدیدی در بازار این محصولات ایجاد کند و تجربه‌ای بسیار فراگیرتر و واقعی‌تر را به کاربران ارائه دهد. همچنین، همکاری اپل، ال‌جی، سونی و سامسونگ در این زمینه از فناوری پیشرفته‌ای حکایت می‌کند که به توسعه‌ی سریع‌تر هدست واقعیت ترکیبی اپل کمک خواهد کرد. گفته می‌شود این محصول روش تعامل ما را با دنیای فناوری متحول خواهد کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات