گوگل ۵۰ حیوان جدید را به پروژه واقعیت افزوده اضافه کرد

گوگل ۵۰ حیوان جدید را به پروژه واقعیت افزوده اضافه کرد

 گوگل سال پیش قابلیت تماشای حیوانات سه‌بعدی را از طریق گوشی موبایل در پروژه‌ی واقعیت افزوده‌ی موتور جست‌و‌جوی خود معرفی کرد؛ این فهرست حالا ۵۰ عضو جدید دارد. 

گوگل تعداد حیوانات واقعیت افزوده‌ که می‌توان در موتور جست‌و‌جوی این شرکت پیدا و به‌صورت سه‌بعدی در محیط اطراف تماشا کرد، افزایش داده است. این غول تکنولوژی در توییتر اعلام کرد ۵۰ حیوان سه‌بعدی جدید را به پروژه‌ی واقعیت افزوده‌ی موتور جست‌و‌جوی خود اضافه کرده است. البته گوگل در این توییت از تمام این حیوانات جدید نام نبرده؛ اما در ویدیویی چند نمونه از آن‌ها را به نمایش گذاشته است؛ از جمله زرافه، گاو، گربه، گورخر، خوک، اسب آبی و سگ اشرافی نژاد چوچو. 

توییت گوگل واقعیت افزوده

گوگل از کاربران می‌خواهد ویدیوهای خود با حیوانات واقعیت افزوده را با هشتگ Google3D# به اشتراک بگذارند

ویدیوی گوگل از حیوانات واقعیت افزوده‌ی جدید

گوگل تاکنون هیچ‌گونه فهرست رسمی برای اعلام تمام حیوانات پشتیبانی‌شده، منتشر نکرده است؛ اما فهرستی که در زیر مشاهده می‌کنید، حیوانات جدیدی هستند که کاربران اینترنت تا به امروز کشف کرده‌اند (در این فهرست، نژادهای مختلفی از سگ دیده می‌شود):

فهرست حیوانات جدید اضافه‌شده به پروژه‌ی واقعیت افزوده‌ی موتور جست‌و‌جوی گوگل
نام حیوان به ‌فارسیمعادل انگلیسی برای جست‌و‌جو در گوگل
روباه صحرا Fennec fox
سگ نژاد بیگلBeagle

سگ نژاد بردر کولی

Border Collie
سگ نژاد بولداگBulldog

سگ نژاد کانه کورسو

Cane Corso
سگ نژاد چی‌واوا Chihuahua

کایوت

Coyote

سگ نژاد داکس‌هوند

Dachshund
سگ نژاد دوبرمنDoberman
خرDonkey
سگ نژاد ژرمن شپردGerman Shepherd
زرافهGiraffe
همسترHamster
اسب آبیHippo
بچه گربهKitten
گاو شیردهMilk cow
گاو نرOx
خوکPig
سگ نژاد پیت‌بولPitbull
گربه نژاد رگ‌دال Ragdoll

پاندای سرخ

Red panda

هاسکی سیبری

Siberian Husky
گربه بی‌مو (اسفینکس)Sphynx cat
سگ نژاد ولش کورگیWelsh Corgi
گورخرZebra

فهرست حیواناتی که قبلا به پروژه‌ی واقعیت‌افزوده‌ی گوگل اضافه شده بودند، می‌توانید از اینجا ببینید. 

این حیوانات سه‌بعدی همچون گذشته روی جدیدترین دستگاه‌هایی قابل مشاهده‌اند که از سیستم‌عامل اندروید و آی او اس پشتیبانی می‌کنند. برای دیدن آن‌ها کافی است در مرورگر موبایل یا اپلیکیشن گوگل، نام آن‌ها را به انگلیسی جست‌وجو کنید و تا جایی اسکرول کنید که نسخه‌ی متحرک این حیوان در قالب کارت AR نمایش داده شده است. سپس روی "View in 3D " کلیک کنید تا دوربین گوشی فعال شود و حیوان سه‌بعدی را در محیط اطراف شما قرار دهد.

دستگاه‌های تحت پشتیبانی برای مشاهده‌ی حیوانات و اشیاء سه‌بعدی گوگل در قالب واقعیت افزوده
نام دستگاهپیش‌نیاز
گوشی‌ هوشمند یا تبلت‌ اندرویدیسیستم‌عامل اندروید ۷ یا نسخه‌های جدیدتر؛ گوگل پلی استور باید به‌صورت پیش‌فرض روی دستگاه نصب باشد
آیفون‌ یا آیپد اپلسیستم‌عامل iOS 11 و نسخه‌های جدیدتر

این حیوانات سه‌بعدی دارای افکت‌های صوتی نیز هستند. مثلا وقتی زرافه را در حالت سه‌بعدی تماشا می‌کنید، صدای آرامش‌بخش پرندگان جنگلی از گوشی موبایل پخش می‌شود تا حس تماشای زرافه در اتاق برایتان واقعی‌تر شود.کار جالبی که می‌شود با این قابلیت کرد، این است که از کسی بخواهید درحالیکه در کنار این حیوانات ایستاده‌اید یا مثلا آن‌ها را لمس می‌کنید، از شما عکس یا فیلم بگیرد. 

گوگل اولین ‌بار هنگام برگزاری کنفرانس I/O در سال ۲۰۱۹، اعلام کرد قصد دارد اشیاء و حیوانات مبتنی ‌بر واقعیت افزوده (AR) را به موتور جست‌و‌جوی خود اضافه کند و از آن روز تاکنون قابلیت‌های بیشتری به این فناوری افزوده است. گوگل حتی با چند موزه وارد همکاری شد تا مدل سه‌بعدی جانوران ماقبل تاریخ را طراحی و به این پروژه اضافه کند.

 نظر شما کاربران زومیت در مورد پروژه‌ی واقعیت افزوده‌ی گوگل چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده