اولین نشانه‌ها از هدست واقعیت افزوده اپل و استفاده از پنل‌های microLED سونی

شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
گزارش جدیدی از روزنامه‌ای ژاپنی از همکاری اپل با سونی در زمینه‌ی فناوری نمایشگر هدست‌های AR حکایت می‌کند.
تبلیغات

طبق گزارش روزنامه‌ی Nikkan Kogyo Shimbun، هدست واقعیت افزوده‌ی اپل ممکن است تا سال ۲۰۲۱ معرفی شود. بنابر ادعای این روزنامه‌ی ژاپنی‌، تهیه‌ی نمایشگر microLED برای هدست اپل در سال‌های آینده به «ستون اصلی درآمد سونی» تبدیل خواهد شد. در گزارش روزنامه‌ی ژاپنی آمده است:

به‌نظر می‌رسد سونی سفارش ساخت پنل‌هایی با فناوری organic EL را برای نمایشگری بسیار کوچک دریافت کرده است. ازجمله ویژگی‌های این نمایشگر کیفیت درخورتوجه تصویر و ابعاد کوچک و وزن کم است که دستاوردهای زیادی برای منظره‌یاب (Viewfinder) دوربین‌های دیجیتال هم خواهد داشت. هدست‌های واقعیت افزوده برای کاربردهای جدید با استفاده از فناوری‌های اپتیکال تصویر نمایشگر خود را روی لنز هدست می‌اندازند [تصویر مستقیم به چشم کاربر تابانده نمی‌شود].
عینک AR اپل

طبق گزارشی که امروز منتشر شد، هدست اپل ممکن است در سال ۲۰۲۱ عرضه شود. به‌تازگی بلومبرگ نیز گزارش داده بود که هدست گیمینگ AR/VR اپل در سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد؛ هرچند ممکن است اپل آن را در سال ۲۰۲۱ معرفی کند.

هدست واقعیت مجازی یا عینک واقعیت افزوده؟

همان‌طورکه اشاره شد، پیش‌از‌این بلومبرگ با انتشار مقاله‌ای مفصل از جرئیات برنامه‌ی اپل برای ساخت هدست‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی پرده برداشته بود. طبق ادعای بلومبرگ، اپل از اواخر سال ۲۰۱۵ تیم مهندسی متشکل از بیش از ۱،۰۰۰ نفر برای توسعه‌ی دو محصول AR و VR تشکیل داده است.

دستگاه اول با کدN301 به‌منظور ایجاد تجربه‌ی همه‌جانبه‌ی و کامل AR و VR برای مصارفی مانند بازی و مصرف محتوا و دستگاه دیگر با کدN421 احتمالا عینکی سبک برای نمایش اطلاعاتی مانند پیام‌های متنی و نقشه ها به‌صورت AR است که باتوجه‌به ابعداد کوچک، توسعه‌ی آن پیچیده‌تر و سخت‌تر خواهد بود.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی برنامه‌ی اپل برای ساخت هدست‌های AR یا VR چیست؟ کدام محصول برایتان جذابیت بیشتری خواهد داشت؟

تصاویر تزیینی است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات