فیسبوک به‌صورت تصادفی اطلاعاتی از سخت‌افزار هدست آکیولس کوئست 2 فاش کرد

فیسبوک به‌صورت تصادفی اطلاعاتی از سخت‌افزار هدست آکیولس کوئست 2 فاش کرد

برخی اطلاعات در مورد آکیولس کوئست ۲ به‌صورت کاملا تصادفی در فضای مجازی قرار گرفته و مشخصات هدست واقعیت مجازی مستقل فیسبوک را فاش کردند.

برای مدتی است که شایعه در دست ساخت بودن هدست واقعیت مجازی مستقلی از فیسبوک به‌نام آکیولس کوئست ۲ در فضای مجازی شنیده می‌‌شود؛ هدستی که جانشین آکیولس کوئست خواهد بود و از تراشه‌ای توانمند نیز استفاده خواهد کرد.

حال، سران فیسبوک اطلاعات جالبی از محصول در دست تولید خود منتشر کرده‌اند که شامل اطلاعات و جزئیات سخت‌افزاری آن نیز می‌شود. مقام‌های فیسبوک در مورد آکیولس کوئست ۲ می‌گویند که پیشرفته‌ترین هدست واقعیت مجازی یکپارچه است که تاکنون تولید کرده‌اند؛ البته این اطلاعات کاملا تصادفی فاش شده است.

با انتشار ویدیوهایی نیز مشخص شده که آکیولس کوئست ۲ نسبت به مدل پیشین بسیار کوچک‌تر و احتمالا سبک‌تر خواهد بود. قسمتی از بدنه که روی سر کاربر قرار می‌گیرد نیز از جنس پارچه است تا تجربه بهتری هنگام استفاده به کاربر ارائه دهد. چنین بازنگری در طراحی آکیولس کوئست ۲ یکی از بزرگ‌ترین ایرادات مدل نسل فعلی را برطرف می‌سازد و آن نیز راحتی کار با هدست واقعیت مجازی فیسبوک محسوب می‌شود.

کنترلر هدست واقعیت مجازی آکیولس کوئست 2

از نظر مشخصات سخت‌افزاری، آنچه سران فیسبوک اعلام کردند به‌معنی توانایی بالاتر محاسباتی آکیولس کوئست ۲ نسبت به مدل پیشین است. در محصول جدید فیسبوک از تراشه اسنپدراگون XR2 با ۶ گیگابایت حافظه رم استفاده می‌شود و ۲۵۶ گیگابایت حافظه ذخیره ‌سازی نیز برای ذخیره اطلاعات، اپلیکیشن‌ها و بازی‌های مختلف دراختیار کاربران قرار می‌گیرد. آکیولس کوئست تنها ۴ گیگابایت حافظه رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه ذخیره‌سازی داشت و از تراشه اسنپدراگون ۸۳۵ استفاده می‌کرد.

آنچه تصاویر و مشخصات سخت‌افزاری نشان می‌دهند به‌معنی برخورداری هدست آکیولس کوئست ۲ از دو نمایشگر با رزولوشن 2K است که نسبت به مدل پیشین از ۵۰ درصد پیکسل‌های بیشتری استفاده می‌کنند و قادر به ارائه نرخ نوسازی ۹۰ هرتزی به جانی نرخ نوسازی ۷۲ هرتزی صفحه‌نمایش آکیولست کوئست هستند.

بدنه هدست واقعیت مجازی آکیولس کوئست 2

در ادامه مقام‌های فیسبوک توضیح می‌دهند که دسته‌های جدیدی نیز برای هدست واقعیت مجازی مستقل آکیولس کوئست ۲ در نظر گرفته شده که از ارگونومی بهتری برخوردار هستند و لذت تجربه کاربری را افزایش می‌دهند. کاربر می‌تواند در برخی از بازی‌ها بدون استفاده از کنترلرها به تجربه بازی بپردازد؛ زیرا آکیولس کوئست ۲ از فناوری ردیابی حرکات دست کاربر نیز استفاده می‌کند. در آکیولس کوئست ۲ از فناوری صدای ۳ بعدی نیز استفاده شده است تا کاربر جهت هر صدا را به خوبی تشخیص دهد.

به‌دلیل اینکه آکیولس کوئست ۲ نیازی به دستگاه دیگر برای اجرای بازی‌ها ندارد، هدست واقعیت مجازی مستقل نامیده می‌شود؛ اما مانند نسخه پیشین امکان اتصال آن به کامپیوتر شخصی با استفاده از کابل آکیولس لینک وجود دارد تا کاربر توانایی تجربه محتوای مناسب برای آکیولس ریفت را با آکیولس کوئست ۲ داشته باشد. بااین‌حال، سخت‌افزار استفاده‌شده در محصول جدید فیسبوک، آن را از اتصال به هر دستگاهی بی‌نیاز می‌سازد.

متاسفانه هنوز زمان عرضه و قیمت آکیولس کوئست ۲ مشخص نشده است؛ اما چندی پیش صفحه‌ای از والمارت که هم‌اکنون حذف شده است، قیمت مدل ۲۵۶ گیگابایتی هدست جدید فیسبوک را ۳۹۹ دلار اعلام کرده بود.

دانلود ویدئو


دانلود ویدئو

منبع engadget theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید