اپل با همکاری Valve در حال تولید هدست واقعیت افزوده است

اپل با همکاری Valve  در حال تولید هدست واقعیت افزوده است

گزارش زنجیره‌ی تأمین حاکی از آن است که اپل مشغول تولید هدست واقعیت افزوده‌ی جدیدی با همکاری شرکت Valve است. 

براساس اطلاعات موجود، کوپرتینونشین‌ها با همکاری شرکت ولو در حال ساحت هدست واقعیت افزوده‌ی جدیدی هستند که احتمالا نیمه‌ی دوم ۲۰۲۰ معرفی و به بازار عرضه می‌شود. مستندات مربوط به زنجیره‌ی تأمین حاکی از آن است که اپل برای تولید هدست واقعیت افزود‌ه‌ی خود با شرکت ولو (Valve)، مالک پلتفرم محبوب توزیع بازی استیم (Steam)، وارد همکاری شده است.

اپل و عینک واقعیت افزوده

گفته می‌شود کوپرتینونشین‌ها از قطعات تأمین‌کنندگان نام‌آشنایی همچون Pegatron و Quanta Computer برای مونتاژ دستگاه خود استفاده می‌کنند. البته انتظار نمی‌رود زودتر از نیمه‌ی دوم ۲۰۲۰ شاهد عرضه‌ی هدست جدید به بازار باشیم.

ولو به‌تنهایی فناوری‌های مبتنی‌بر واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ارائه‌ نمی‌دهد؛ بلکه از استیم برای توزیع نرم‌افزارها و بازی‌های AR و VR استفاده می‌کند. در سال ۲۰۱۷،  و ولو از قابلیت eGPU سیستم‌عامل اپل و پشتیبانی واقعیت مجازی آن بهره برد تا نسخه‌ی بتای SteamVR خود را در مک ارائه دهد.

سپس برای توسعه‌ی macOS Mojave نیز کوپرتینوشین‌ها با ولو و اچ‌تی‌سی همکاری کردند تا از هدست اچ‌تی‌سی وایو پرو برای واقعیت مجازی پشتیبانی کنند. ماه گذشته، مینگ چی‌کو، تحلیلگر معروف اپل، پیش‌بینی کرده بود تولید هدست واقعیت افزوده‌ی اپل تا پایان سال جاری آغاز می‌شود و احتمالا فصل دوم ۲۰۲۰ نیز به بازار عرضه خواهد شد. اسفند ۱۳۹۷ نیز، گفته شده بود 

البته هنوز نمی‌توان درباره‌ی زمان عرضه‌ی هدست واقعیت افزوده‌ی اپل اظهارنظر قطعی کرد. ناگفته نماند اواخر تیر اعلام شده بود . گزارش جدید تأیید می‌کند آن خبر صحت نداشته؛ ولی احتمالا کوپرتینونشین‌ها پروژه‌ی داخلی خود را به‌نفع همکاری با ولو متوقف خواهند کرد.

منبع appleinsider
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده