اپل سیستم عامل macOS High Sierra را رونمایی کرد

اپل سیستم عامل macOS High Sierra را رونمایی کرد

دقایقی پیش در جریان برگزاری WWDC 2017، اپل از نسخه‌ی جدید سیستم عامل مک خود با نام macOS High Sierra رونمایی کرد.

اپل در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود که دقایقی پیش آغاز شده است، از نسخه‌ی جدید سیستم عامل مک رونمایی کرد. نسخه‌ی جدید سیستم‌عامل مک اپل با نام macOS Sierra شناخته می‌شود. البته نمی‌توان همچون سال‌های پیش سیستم عامل معرفی‌شده را نسخه‌ی کاملا جدیدی از سیستم عامل مک خواند؛ زیرا این کمپانی اعلام کرد که در یک سال اخیر به بهبود عملکرد macOS Sierra پرداخته است. 

سیستم عامل macoS 10.13 که با نام «های سیرا» نیز شناخته می‌شود، اواخر سال جاری میلادی برای عموم کاربران منتشر خواهد شد. این بروزرسانی شامل بهبود‌ها، ویژگی‌های جدید، بروزرسانی رابط کاربری و همچنین عملکرد است که البته اپل اطلاعاتی در این خصوص ارائه نکرده. نرم‌افزار‌های اپل نظیر سافاری، میل و فوتوز شامل تغییراتی شده‌اند که کریگ فدریکی روی سن به توضیح آن‌ها می‌پردازد.

البته تغییرات در نسخه‌ی جدید مک بیشتر مربوط به عملکرد این سیستم‌عامل است. برای مثال بزرگ‌ترین تغییر صورت گرفته استفاده از فایل سیستم اختصاصی اپل است که می‌تواند سرعت این سیستم‌عامل و عملکرد آن را بسیار افزایش دهد. کریگ فدریکی همچنین اعلام کرد که H.265 به استاندارد اصلی نسخه‌ی جدید سیستم عامل مک تبدیل شده و جایگزین H.264 شده است.

از جمله‌ی تغییرات و بروزرسانی بزرگ macOS Hugh Sierra باید به پشتیبانی از واقعیت مجازی در این سیستم عامل اشاره کرد. سیستم عامل جدید مک با موتور گرافیکی متال ۲ همراه شده که بنابر گفته‌های اپل تلاشی در جهت حضور جدی‌تر اپل در بازار کاربران حرفه‌ای است. macOS High Sierra را باید اولین نسخه‌ی سیستم عامل مک خواند که از واقعیت مجازی پشتیبانی می‌کند. اپل همچنین با والو نیز در این خصوص همکاری کرده که نتیجه‌ی آن پشتیبانی از SteamVR SDK در این سیستم‌عامل است. استیم وی آر نرم‌افزاری است که هدست‌های واقعیت مجازی نظیر وایو اچ‌تی‌سی از آن استفاده می‌کنند.

اپل همچنین کیت توسعه‌ی متال ۲ را نیز برای توسعه‌دهندگان منتشر کرده که با استفاده از آن توسعه دهندگان می‌توانند محتوای واقعیت مجازی را برای هدست‌ها تولید کنند.

تهیه شده در زومیت

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده