آمازون ابزاری برای بهبود تجربه واقعیت مجازی و واقعیت افزوده روانه بازار کرد

سه‌شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
آمازون این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا از مدل‌های سه‌بعدی در ساخت اپلیکیشن‌ واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بهره بگیرند.
تبلیغات

آمازون با توسعه ابزار سامرین (Sumerian)، قصد دارد بهبودی در قابلیت واقعیت مجازی خود ایجاد کند؛ نرم افزاری که تجربه جدید و راحتی از کار با مدل‌های سه‌بعدی را در طیف گسترده‌ای از پلتفرم‌ها میسر می‌سازد.

این ابزار که مبتنی بر مرورگر است، امروز به‌صورت پیش‌نمایش در دسترس قرار گرفت. سامرین این امکان را به توسعه‌دهندگان می‌دهد که مدل‌های سه‌بعدی خود را یکجا در فایل منیجری قرار دهند تا در اپلیکیشن‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده مورد استفاده قرار گیرند. این فایل منیجر متشکل از یک کتابخانه شیءگرا است که مدل‌های مختلفی را در خود نگاه می‌دارد و همچنین از وارد کردن فایل‌های FBX و OBJ پشتیبانی می‌کند.

سامرین علاوه بر تمامی امکاناتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، دسترسی به مجموعه‌ای از «میزبان‌ها» را نیز برای توسعه‌دهندگان میسر می‌سازد؛ میزبان‌ها، مجموعه‌ای از شخصیت‌های سه‌بعدی هستند که می‌توانند برقراری ارتباط با کاربران را شخصی‌سازی کنند. این میزبان‌ها با آمازون پولی (Amazon Polly) و لکس (Lex) ادغام شده‌اند تا قابلیت‌های زبان طبیعی مشابه با دستیار مجازی الکسا را امکان‌پذیر سازند.

سامرین به گونه‌ای طراحی شده است که هم مورد استفاده توسعه‌دهندگان کم‌تجربه قرار گیرد و هم قدرت کافی برای ایجاد محتوای جذاب داشته باشد. از آنجا که اکثر توسعه‌دهندگان به دنبال پشتیبانی از قابلیت‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده هستند و همچنین پلتفرم‌ها را متناسب با دستگاه‌ها گسترش می‌دهند، سامرین می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای توسعه اپلیکیشن‌های آینده باشد.

سامرین با ارائه قابلیت AWS قصد دارد بازی‌سازان را به پلتفرم ابری خود جذب کند. این شرکت در حال حاضر موتور بازی Lumberyard خود را منتشر کرده است که بستری برای تعامل افراد فراهم می‌سازد.

ابزار فوق قابل نصب و راه‌اندازی روی سخت‌افزارهایی همچون اچ‌تی‌سی وایو ،آکیولس ریفت و آیفون است. تارا واکر، از بنیان‌گذاران فنی AWS در وبلاگی اظهار داشت که سامرین از ساخت صحنه‌های واقعیت افزوده برای دستگاه‌های اندرویدی که در آینده‌ای نزدیک با ARCore سازگار هستند، پشتیبانی خواهد کرد.

یکی از قابلیت‌های کلیدی سامرین این است که در آینده امکان وارد کردن اطلاعات از پروژه‌های Unity را میسر می‌سازد. این موتور در میان توسعه دهندگان واقعیت مجازی و واقعیت افزوده بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، از طرفی ایجاد پل ارتباطی بین Unity و سامرین می‌تواند در جذب توسعه دهندگان بسیار مفید واقع شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات