ال جی تلویزیون مفهومی شفاف 55 اینچ OLED را در CES 2021 به نمایش گذاشت

سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
مطالعه 3 دقیقه
ال‌جی مدل مفهومی تلویزیون ۵۵ اینچ OLED با پنل شفاف به ‌نمایش گذاشته است که در بخش پایینی تخت خواب قرار می‌گیرد و در تلاش است آینده‌ی صنعت نمایشگر را تبیین کند.
تبلیغات

ال‌جی دیسپلی طی سال‌های گذشته تلاش کرده است کاربردهای جدیدی برای نمایشگر تعریف کند و در CES 2021 قدم‌هایی در همین مسیر برداشت. زیرشاخه‌ی بزرگ ال‌جی الکترونیکس که در حوزه‌ی ساخت پنل برای انواع نمایشگر فعالیت می‌کند، ساعاتی پیش از مدل مفهومی تلویزیون شفاف رونمایی کرد.

این تلویزیون از پنل ۵۵ اینچ OLED استفاده می‌کند؛ اما بهره‌مندی از طراحی شفاف باعث می‌شود بتوانید پشت تلویزیون را ببینید. حتی درصورتی‌که تلویزیون روشن و درحال نمایش تصویر باشد، باز هم امکان دیدن پشت آن وجود دارد. ال‌جی دیسپلی می‌گوید پنل OLED مورد بحث به شفافیت ۴۰ درصدی دست پیدا می‌کند. نسل پیشین تلویزیون‌های LCD شفاف ال‌جی دیپسلی پیش‌تر موفق ‌به دستیابی به شفافیت ۱۰ درصدی شده بودند.

تلویزیون ۵۵ اینچ OLED ال‌جی تفاوت‌هایی با تلویزیون‌های دیگر دارد. ال‌جی می‌گوید این پنل قرار است در بخش پایینی تخت خواب قرار بگیرد. کاربر در هر زمان که خواست می‌تواند بخشی از تلویزیون یا همه‌ی آن را از محفظه‌‌ای در بخش پایینی تخت خواب خارج کند و محتوای مورد نظر را روی آن ببیند.

پنل OLED ال‌جی می‌تواند اطلاعاتی نظیر آب‌و‌هوا را به‌ همراه ویدئو به ‌نمایش بگذارد. این تلویزیون ال‌جی دارای اسپیکر داخلی است؛ اما فعلا به‌طور دقیق نمی‌دانیم این اسپیکرها از چه قابلیت‌های صوتی پشتیبانی می‌کنند. به گزارش ورج می‌نویسد ال‌جی دیسپلی «فناوری صوتی (Sound Solution) را در فریم تلویزیون تعبیه کرده است.»

تلویزیون OLED شفاف ال‌جی را می‌توان در جاهای مختلف خانه قرار داد و برای استفاده از آن مجبور نیستید که تلویزیون را در بخش پایینی تخت خواب نگه دارید. البته در نظر داشته باشید که امکان چنین کاری به‌ هنگام عرضه‌ی رسمی محصول فراهم می‌شود و در حال حاضر نمی‌توانید تلویزیون ال‌جی را خریداری کنید.

تلویزیون 55 اینچ شفاف OLED ال جی در تخت خواب از نمای پشت

پنل شفاف ۵۵ اینچ OLED ال‌جی نه‌تنها محصولی برای خانه‌ی هوشمند محسوب می‌شود، بلکه روزی فرا می‌رسد که می‌توان از آن در مکان‌های عمومی نظیر رستوران‌ یا وسایل نقلیه‌ی سیستم حمل‌و‌نقل عمومی استفاده کرد.

تلویزیون 55 اینچ OLED ال‌جی به شفافیت ۴۰ درصدی دست پیدا می‌کند

جونگ-سان پارک، قائم‌مقام ارشد ال‌جی دیسپلی و مدیر کسب‌و‌کار تجاری این شرکت، می‌گوید OLED شفاف، مزیت‌های OLED را به حداکثر می‌رساند و می‌توان از آن در بخش‌های مختلف زندگی روزمره استفاده کرد؛ از فروشگاه‌ه و مراکز خرید و معماری داخلی گرفته تا خودروی خودران و قطارو هواپیما. او اعتقاد دارد که فناوری OLED شفاف کم‌کم جای نمایشگرهای امروزی را می‌گیرد و به استاندارد آینده‌ی صنعت نمایشگر تبدیل می‌شود.

تلویزیون 55 اینچ شفاف OLED ال جی در تخت خواب از نیم رخ

این نخستین نمایشگر شفاف CES محسوب نمی‌شود و پیش‌تر نمایشگر شفاف سامسونگ را هم دیده‌ایم. همچنین پاناسونیک در سال ۲۰۱۶ نمایشگری شفاف به ‌نمایش گذاشت که البته صرفا وضوح HD داشت. تلویزیون ۵۵ اینچ را نمی‌توانیم نخستین نمایشگر شفاف ال‌جی خطاب کنیم.

ال‌جی ماه گذشته‌ی میلادی اعلام کرد فرایند توسعه‌ی درهای کشوییِ شفاف مجهز به پنل OLED را برای ساختمان‌های اداری و فضاهای تجاری آغاز کرده است. ال‌جی در سال ۲۰۱۷ موفق‌ به ساخت پنل خمیده‌ی ۷۷ اینچ OLED شد.

البته این نخستین باری است که ال‌جی دیسپلی از نمایشگر شفاف این‌چنینی به‌صراحت به‌عنوان تلویزیونی یاد می‌کند که می‌تواند به خانه‌ی مردم راه یاید. نمایشگرهای شفاف پیشین صرفا در مراکز خرید آینده‌نگرانه دیده می‌شدند، اما این گفته برای نمایشگر ۵۵ اینچ OLED جدید ال‌جی صدق نمی‌کند.

در حال حاضر هیچ تضمینی وجود ندارد که تلویزیون جدید الجی به محصولی نهایی تبدیل و به بازار عرضه شود. همچنین مشخص نیست اگر این اتفاق بیافتد، محصول ال‌جی چقدر قیمت خواهد داشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات