نخستین تلویزیون هوشمند آنر با دوربین سلفی پاپ آپ ۱۹ مردادماه معرفی می‌شود

نخستین تلویزیون هوشمند آنر با دوربین سلفی پاپ آپ ۱۹ مردادماه معرفی می‌شود

نخستین تلویزیون هوشمند آنر با دوربین پاپ آپ سلفی همانند گوشی هوشمند آنر 9X و تراشه‌ی اختصاصی Hongjun 818 هواوی ۱۹ مرداد معرفی می‌شود.

طی یک سال گذشته شاهد معرفی گوشی‌های هوشمند مختلفی با دوربین پاپ آپ سلفی به بازار هستیم. نخستین دستگاهی که به بهره‌مندی از دوربین پاپ آپ سلفی رونمایی شد، ویوو نکس بود. اما درنظر داشته باشید که رویکرد استفاده از دوربین سلفی پاپ آپ تنها مربوط به گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار بازار نمی‌شود و دستگاه‌های میان‌رده‌ای همچون اوپو ریل می ایکس و آنر ۹ ایکس نیز با همین ویژگی به بازار عرضه شده‌اند.

باوجود بهره‌مندی از دوربین پاپ آپ سلفی تاکنون تنها در گوشی‌های هوشمند معرفی شده است و حتی در تبلت‌ و لپ‌تاپ، چنین طراحی از سوی تولیدکنندگان مورد استفاده قرار نگرفته، اما به‌نظر می‌رسد آنر در تلاش است به‌زودی نخستین تلویزیون هوشمند خود را با دوربین پاپ آپ سلفی معرفی و به بازار عرضه کند.

تلویزیون هوشمند آنر

آنر در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان هواوی اعلام کرد که قصد دارد وارد بازار تولیدتلویزیون‌های هوشمند شود. انتظار می‌رود طبق اعلام هواوی، ماه آینده و در تاریخ  ۱۰ اوت برابر با ۱۹ مردادماه، شاهد معرفی مجموعه‌ای از تلویزیون‌های هوشمند از سوی چینی‌ها باشیم. هفته‌ی گذشته جورج ژائو (مینگ)، مدیرعامل آنر، اطلاعات بیشتری در مورد نخستین تلویزیون هوشمند این شرکت از جمله اطلاعاتی در مورد تراشه‌ و قابلیت‌های دستگاه جدید به‌اشتراک گذاشت. 

انتظار می‌رود تلویزیون هوشمند آنر موسوم به Smart Screen با تراشه‌ی اختصاصی هواوی که با همکاری بایدو توسعه یافته است، یعنی تراشه‌ی Hongjun 818 به بازار عرضه شود. تراشه‌ی مذکور با هدف بهره‌مندی در نمایشگرهای هوشمند توسعه یافته خروجی صدا و تصویر باکیفیتی ارائه می‌دهد. همچنین تراشه‌ی Hongjun 818 از معماری هشت هسته‌ای بهره می‌برد و از نمایش تصاویر ویدئویی با کیفیت 8K با نرخ ۳۰ فریم در ثانیه یا کیفیت تصاویر ویدئویی با کیفیت 4K و نرخ ۱۲۰ فریم در ثانیه پشتیبانی می‌کند. البته ممکن است باتوجه به مشخصات نمایشگر، کیفیت ارائه‌ی تصاویر ویدئویی متفاوت باشد. همچنین، تراشه‌ی Hongjun 818 قابلیت نمایش تصاویر ۶۴ مگاپیکسلی و پشتیبانی از قابلیت‌هایی همچون  HDR، کاهش نویز، MEMC،DCI و تاریکی موضعی (local dimming) را دارد.

تلویزیون هوشمند آنر

بایدو در حوزه‌ی توسعه‌ی فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی نقش موثری ایفا کرده است. براساس اعلام آنر، تراشه‌ی بایدو فرمان‌های صوتی از راه دور را نیز پشتیبانی می‌کند، در نتیجه انتظار می‌رود Smart Screen آنر با دستیار هوشمند صوتی به بازار عرضه شود و بتواند بدون نیاز به ریموت کنترل و تنها با میکروفون داخلی، فرمان‌های صوتی کاربران را اجرا کند.

در حال حاضر، نام تلویزیون هوشمند جدید آنر در فهرست محصولات وب‌سایت تجارت الکترونیکی چینی JD.com ذکر شده است. همچنین در وب‌سایت مذکور به برخی مشخصات اصلی این دستگاه و قیمت ۱۴۵۳ دلاری آن نیز اشاره شده است. آخرین اطلاعات منتشرشده در مورد تلویزیون هوشمند آنر نشان می‌دهد که باید منتظر دستگاهی با دوربین پاپ آپ در قسمت بالایی نمایشگر تلویزیون باشیم. هنوز مشخص نیست چرا آنر تصمیم گرفته تلویزیون هوشمند خود را با دوربین پاپ آپ سلفی به بازار عرضه کند. ممکن است این پاپ‌آپ حسگر حرکتی باشد و برای عملکرد درست ژست‌های حرکتی یا حتی برای استفاده در اپلیکیشن‌های بازی و اپلیکیشن‌هایی که نیاز به کنترل حرکتی دارند، تعبیه شده باشد. باید تا ماه اوت صبر کنیم و ببینم واقعا آنر با چه هدفی این دوربین پاپ آپ را برای نخستین تلویزیون هوشمند خود درنظر گرفته است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده