با Pic3D نمایشگر دو بعدی را به سه بعدی تبدیل کنید

با Pic3D نمایشگر دو بعدی را به سه بعدی تبدیل کنید

پیش تر ابزارهای مختلف برای تبدیل iPhone و نمایشگرهای دو بعدی به سه بعدی معرفی شد اما به تازگی یک شرکت ژاپنی به نام Global Wave پوسته خاصی را تولید کرده که قادر است صفحه های دو بعدی LCD را به سه بعدی تبدیل کند. این پوسته بروی انواع صفحه های نمایش از جمله تلفن های همراه، تبلت ها، مانیتورها و تلویزیون های LCD قابل نصب است. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این پوسته که Pic3D نام دارد مشاهده خواهید کرد.

Global Wave ادعا کرده که Pic3D اولین صفحه برای تبدیل نمایشگرهای 2 بعدی به 3 بعدی است. Pic3D طوری طراحی شده است که با انواع مختلف نمایشگرها از نمایشگر 12 اینچی لپ تاپ، مانیتورهای 23 اینچی و حتی نمایشگر iPhone و iPad کار کند.

Pic3D از فناوری Lenticular Lens برای تبدیل دو بعدی به سه بعدی استفاده می کند، Lenticular Lens یا لنز عدسی، شامل مجموعه منظمی از لنزهای بزرگنما است که برای تغییر زاویه دید طراحی شده اند. این لنز باعث می شود دو تصویر با زاویه دید متفاوت ایجاد شود. تلویزیون بدون نیاز به عینک توشیبا نیز از همین فناوری برای پخش تصاویر سه بعدی استفاده می کند.

برخلاف سه بعدیی که از فناوری parallax barrier استفاده می کنند. روشنایی تصویر در Pic3D  حدود 90% روشنایی LCD است و تنها 10 درصد روشنایی کاسته می شود. زاویه دید سه بعدی در Pic3D نیز حدود 120 درجه می باشد. جهت آشنایی با فناوری Parralax Barrier که سونی قرار است در نسل جدید تلویزیون های 3D خود از آن استفاده کند به مقاله "SID 2011: نسل جدید نمایشگرهای سه بعدی بدون نیاز به عینک سونی چطور کار می کنند" مراجعه نمایید.

Pic3D قرار است حدود یک ماه دیگر و در ماه آگوست وارد بازار شود. پنل Pic3D برای نمایشگرهای 23 اینچ حدود 186 دلار و برای iPhone حدود 25 دلار قیمت گذاری شده است.

منبع: PC World

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید