نوکیا در هلند توانست اچ‌تی‌سی را متهم به استفاده از فناوری میکروفون خود کند

نوکیا در هلند توانست اچ‌تی‌سی را متهم به استفاده از فناوری میکروفون خود کند

اچ‌تی‌سی پیش از این نیز با مشکل تامین موجودی قطعات مورد نیاز تلفن وان دست و پنجه نرم می‌کرد و حالا خبر رسیده که این بار نوکیا برای تایوانی‌ها مشکل ساز شده و توانسته اچ‌تی‌سی را در دادگاه آمستردام هلند محکوم به استفاده از قطعه خاص مرتبط به میکروفون نماید. ظاهرا اچ‌تی‌سی از تراشه خاصی برای کنترل میکروفون در تلفن وان استفاده نموده که فناوری آن در انحصار نوکیا است.

دادگاه آمستردام رای به نفع فنلاندی‌ها صادر کرده و جلوی تامین موجودی مورد نیاز تراشه میکروفون تلفن وان و فروش این دستگاه در هلند را گرفته است. نوکیا به دادگاه ثابت کرده که اچ‌تی‌سی از تراشه‌ای که مجهز به فناوری HDR mic این شرکت است بدون اجازه استفاده نموده است.

HTC نسبت به رای دادگاه هلندی واکنش نشان داده و اعلام نموده که «رای دادگاه مایوس کننده است. ما در حال بررسی هستیم تا دریابیم این موضوع تجارت ما را تحت تاثیر قرار خواهد داد یا خیر و همچنین بدنبال یک راه حل جایگزین خواهیم بود.»

خبر خوب برای اچ‌تی‌سی این است که این رای تنها در کشور هلند معتبر است و احتمالا تایوانی‌ها قادر به عرضه محصول خود در کشورهای دیگر خواهند بود. البته در این موضوع نیز شکی نیست که نوکیا در کشورهای دیگر نیز از HTC شکایت خواهد کرد. به هر حال به نظر می‌رسد تایوانی‌ها باید بدنبال تراشه جایگزین باشند یا با نوکیا بر سر استفاده از فناوری آن شرکت به توافق برسند.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده