عینک گوگل تا پایان سال ۲۰۱۳ و با قیمتی کمتر از ۱۵۰۰ دلار معرفی خواهد شد

عینک گوگل تا پایان سال ۲۰۱۳ و با قیمتی کمتر از ۱۵۰۰ دلار معرفی خواهد شد

بر اساس آخرین خبرها به نظر می‌رسد گوگل تصمیم دارد ایده جاه طلبانه خود یعنی رایانه پوشیدنی با نام «عینک گوگل» را بسیار سریع‌تر از پیش‌بینی ها به بازار فروش عرضه نماید. از طرفی گوگل نیز بیان کرده که امیدوار است نسخه «fully-polished» عینک برای فروش به مصرف کنندگان عادی تا پایان سال ۲۰۱۳ در دسترس قرار گیرد. قیمت این عینک کمتر از ۱۵۰۰ دلار خواهد.

این روشن ترین اظهار نظری است که گوگل در رابطه با زمان بندی ارائه سخت‌افزار محاسباتی نصب شده بر روی هدست معروف خود اعلام نموده است. این کمپانی بر اساس گزارشی که درفوریه ۲۰۱۲ (بهمن ۹۰) به قلم نیک بیلتون در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد، پیشتر نیز پایان سال ۲۰۱۳ را برای فروش عمومی این محصول با قیمت گذاری معادل قیمت گوشی‌های هوشمند فعلی بیان کرده بود. سپس در اوایل تابستان ۲۰۱۲ ، سرگی برین، یکی از مؤسسان گوگل، پیشنهاد داد که جدول زمان بندی ارائه این محصول برای توسعه دهندگان و مصرف کنندگان به گونه‌ای تنظیم شود که عینک گوگل در سال ۲۰۱۴ در دستان عموم مصرف کنندگان قرار گیرد.

در این زمان، یکی از مقامات گوگل به طور مستقیم به هدف گذاری پایان سال از سوی این کمپانی برای تاریخ انتشار اشاره کرد. گوگل اخیراً تصاویری از عینک خود را برای طیف عظیمی از مخاطبانش (و نه فقط برای توسعه دهندگان فرآیند برنامه) منتشر نموده است که نشان می‌دهد احتمالاً همه چیز با سرعتی بیشتر از انتظارات قبلی این کمپانی پیش می رود. این عینک با آیفون و گوشی ها اندرویدی نیز سازگار است.

به نظر می‌رسد سال جاری یک سال رویایی برای گوگل و محصولاتش باشد. این کمپانی، در کنار سرویس‌های بزرگ تحت وب و سیستم عامل اندروید، قصد دارد در سال ۲۰۱۳ پای خود را در بازار سخت‌افزار نیز محکم کند. چندی پیش شاهد ارائه کروم‌بوکی تماما گوگلی به نام پیکسل بودیم و تا پایان سال حداقل دو محصول مهم سخت‌افزاری دیگر، یعنی XPhone و عینک گوگل نیز از این کمپانی بزرگ ارائه خواهد شد.


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید