آیا لنوو به دنبال خرید RIM است؟

آیا لنوو به دنبال خرید RIM است؟

بنا به صحبت‌های اخیر مدیر امور مالی لنوو و البته صحبت‌هایی که مدیر عامل ریم درباره فروش بخش سخت‌افزاری این کمپانی کانادایی کرده، می‌توان نتیجه گرفت که احتمال این وجود دارد که لنوو، که هم‌اکنون به بزرگترین تولید کننده PC جهان تبدیل شده، به دنبال خرید ریم باشد. در ادامه با جزئیات بیشتر همراه زومیت باشید.

در حالی که کمتر از یک هفته به معرفی سیستم‌عامل بلک‌بری 10 و گوشی‌های بلک‌بری Z10 و X10 از سوی کمپانی ریم باقی مانده، ممکن است این کمپانی به هدفی برای لنوو تبدیل شود. وونگ وای مینگ، مدیر امور مالی شرکت چینی لنوو گفته است که این کمپانی مذاکراتی را با نمایندگان کمپانی کانادایی ریم برای همکاری‌های استراتژیک در زمینه‌های مختلف داشته است. وی این سخنان را در گردهمایی اقتصاد جهانی در شهر داووس سوئیس به زبان آورد.

با این حال یکی از سخنگویان لنوو گفت که وونگ فقط به خبرنگاری که سوالی را درباره استراتژی‌های خارج از کشور لنوو پرسیده بود پاسخ داده است. ریم اخیرا در صنعت گوشی‌های هوشمند توانسته توجه عموم را به خود جلب نماید. تصاویر لو رفته از گوشی Z10 این کمپانی نشان می‌دهد که بلک بری می‌خواهد با بزرگانی چون آیفون 5 رقابت کند. مدیر عامل ریم، توزستن هاینز با وجود آن که اخیرا نشانه‌هایی افزایش نرخ سهام این کمپانی مشاهده شده، اعلام نموده که قصد دارد بخش سخت‌افزار ریم را به فروش برساند و بر روی نرم‌افزار تمرکز نماید.

lenovo-buying-rim-midوی همچنین در آغاز هفته گذشته اعلام کرد که آمادگی همکاری استراتژیک با سایر کمپانی‌ها را حتی پس از 30 ژانویه که بلک‌بری 10 معرفی می‌شود، را نیز دارد. اگر هر گونه قراردادی برای تصاحب کل شرکت در میان باشد احتمالا شاهد اختلافاتی در داخل کانادا خواهیم بود، چرا که نخست وزیر این کشور در سخنانش به ریم لقب «جواهر ملی» را داده و کریستسن پارادیس، وزیر صنعت کانادا گفته که حتی اگر قرار باشد این کمپانی به فروش برسد پیش از اتخاذ هر تصمیمی این موضوع باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. اگر قرار باشد که لنوو ریم را خریداری نماید باید این موضوع توسط ایالات متحده آمریکا نیز مورد بررسی قرار گیرد، چرا که برخی آژانس‌های دولتی ایالات متحده هنوز بر امنیت گوشی‌های بلک‌بری تکیه دارند.

حداقل یک تحلیل‌گر وجود دارد که معتقد است کل قضیه لنوو-ریم جدی نبوده و چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. اد اسنایدر، تحلیلگر Charter Equity می‌گوید: «اگر کسی قصد جدی برای خرید یک کمپانی داشته باشد، نمی‌رود همه جا درباره آن صحبت کند... به نظر من کل این قضیه بیشتر برای جلب توجه عموم است تا یک تصمیم جدی برای تصاحب ریم!»


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید