RIM در تکاپو برای فروش بخش سخت‌افزاری خود است

RIM در تکاپو برای فروش بخش سخت‌افزاری خود است

بنا به گفته‌های مدیرعامل کمپانی ریم به نظر می‌رسد که این کمپانی که در لبه پرتگاه قرار دارد و آینده آن به سیستم‌عامل کاملا جدید BB10 وابسته خواهد بود، قصد دارد تا پس از ارائه محصولات مبتنی بر سیستم‌عامل جدید بخش سخت‌افزاری خود را به فروش برساند.

تروستن هینز (Thorsten Heins) مدیر عامل شرکت RIM در اظهارنظری اعلام کرد که آنها قصد دارند پس از عرضه‌ی گوشی BlackBerry 10 نسبت به فروش بخش سخت‌افزاری خود اقدام کنند.

وی در مصاحبه‌ای با روزنامه‌ی آلمانی دای‌ولت (Die Welt) به صراحت اذعان می‌کند احتمال واگذاری بخش سخت‌افزاری این کمپانی وجود دارد که مهر تاییدی بر شایعات سال گذشته در این‌باره است. وی در این مصاحبه می‌افزاید:

این اقدام استراتژیک حتی با پایان یافتن فشارها نیز ادامه خواهد داشت. هیچ قصد نداریم انتخاب‌های خود را محدود کنیم. هم‌اکنون انتخاب‌های متعددی در پیش روی داریم، که شامل فروش بخش تولید سخت‌افزاری نیز می‌شود. البته نمی‌خواهیم در این بین اقدام گیج کننده‌ای صورت دهیم، به همین خاطر تا عرضه‌ی BlackBerry 10 صبر خواهیم کرد.

این اولین باری نیست که چنین خبری درباره RIM به گوش می‌رسد، اما نخستین مرتبه است که مقامی در داخل این کمپانی به صراحت از قریب الوقوع بودن این اقدام پرده برمی‌دارد. البته این پرسش باقی است که آیا این اقدام استراتژیک می‌تواند گره‌گشای مشکلات RIM باشد، و آیا این شرکت می‌تواند تنها از محل درآمدهای نرم‌افزاری روزگار بگذراند؟ باید شکیبا باشیم تا زمان این موضوع را نشان دهد.

CES LOGO

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی CES 2020 مراجعه کنید.

MWC 2019

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی MWC 2020 مراجعه کنید.

Computex

  

برای مشاهده کلیه اخبار و مقالات و تماشای ویدیوهای مرتبط با نمایشگاه به صفحه اختصاصی Computex 2019 مراجعه کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده