یوتیوب‌موزیک به‌زودی با هوش مصنوعی، «رادیو» می‌سازد

دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۹:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
یوتیوب موزیک روی گوشی آیفون روی میز کنار هدفون قرمز مشکی
یوتیوب موزیک در حال آزمایش قابلیتی برای ساخت رادیو شخصی با هوش مصنوعی است.
تبلیغات

یوتیوب موزیک در حال آزمایش قابلیت مبتکرانه با هوش مصنوعی است که به شما اجازه می‌دهد تا با واردکردن عبارت کلیدی، ایستگاه رادیویی شخصی بسازید. با فعال‌شدن این ویژگی روی دستگاه، برنامه یا حساب‌ کاربری شما، کارتی با عنوان Ask for music any way you like در بخش Home ظاهر خواهد شد که درکنار آن دکمه‌ی Start radio نیز وجود دارد.

قابلیت ساخت ایستگاه رادیو شخصی در یوتیوب موزیک که با رنگ بنفش و صورتی مشخص شده است، به کارت Create a radio: Your music tuner شباهت دارد که اوایل سال جاری، میان‌بر اختصاصی خود را در بخش Library و دکمه‌ی شناور جدید New FAB دریافت کرد.

قابلیت ساخت ایستگاه رادیویی با هوش مصنوعی در یوتیوب موزیک
9to5Google

با ضربه‌زدن روی کارت Create a radio: Your music tuner، رابط کاربری شبیه به چت باز می‌شود که پایین آن قسمتی با عنوان Ask for music وجود دارد. این بخش به‌صورت تمام‌صفحه با نشان Experiment در گوشه‌ی سمت‌ راست بالا اجرا می‌شود.

طبق اعلام 9to5Google، قابلیت ساخت ایستگاه شخصی در یوتیوب موزیک به کاربر اجازه می‌دهد تا با تایپ عبارت یا حتی با صدا، درخواست خود را ثبت کند. طبق اعلام یوتیوب موزیک، پاسخ‌های تولیدشده با هوش مصنوعی آزمایشی هستند و امکان دارد کیفیت و دقت آن‌ها متفاوت باشد. این پلتفرم از کاربران درخواست می‌کند تا اطلاعات محرمانه یا شخصی درباره‌ی خود یا دیگران را در این بخش وارد نکنند.

قابلیت ساخت ایستگاه رادیویی با هوش مصنوعی در یوتیوب موزیک
9to5Google

علاوه‌بر امکان تایپ عبارت، یوتیوب موزیک فهرستی دو‌خطی از پیشنهادها را نیز در‌اختیار کاربر قرار می‌دهد. این پیشنهادها شامل موارد مختلفی مثل ترانه‌های پاپ پرطرفدار و موسیقی‌های متن حماسی و سرودهای پاپ پرانرژی می‌شود. همچنین، گزینه‌ای با عنوان Surprise me دردسترس کاربران قرار دارد.

پس‌ از ثبت درخواست خود، یوتیوب موزیک ایستگاه رادیویی جدیدی براساس عبارت کلیدی شما ایجاد می‌کند و نتایج را با همان قالب لیست پخش‌های معمولی نشان می‌دهد. عبارت شما به‌عنوان نام ایستگاه استفاده می‌شود و در‌کنارش برچسب Created for you به‌همراه توضیحی کوتاه نمایش می‌یابد.

ویژگی هوش مصنوعی ساخت رادیو شخصی در یوتیوب موزیک هنوز دردسترس همه قرار ندارد. نکته‌ی مهم دیگر اینکه هنوز نمی‌دانیم استفاده از این قابلیت به اشتراک یوتیوب پریمیوم نیاز دارد یا خیر.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات