فیل شیلر، مدیر کارکشته اپل به‌عنوان عضو ناظر به هیئت‌مدیره OpenAI اضافه می‌شود

چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۷
مطالعه 1 دقیقه
فیل شیلر درحال معرفی آیفون
رئیس اپ‌استور اپل به‌عنوان عضو ناظر به جمع هیئت‌مدیره‌ی OpenAI می‌پیوندد.
تبلیغات

فیل شیلر، مدیر اپ‌استور و مدیر سابق بازاریابی اپل به‌عنوان نماینده‌ی این شرکت در هیئت‌مدیره‌ی OpenAI انتخاب شد. بر اساس گزارش بلومبرگ، به‌نظر می‌رسد شیلر نقش ناظر را برعهده خواهد داشت و این یعنی می‌تواند در جلسات هیئت‌مدیره شرکت کند، اما حق رأی یا عمل به‌عنوان مدیر ندارد.

درحالی‌که اپل مشغول کار روی ادغام ChatGPT با iOS و macOS است، پیوستن شیلر به هیئت‌مدیره‌ی OpenAI به او اجازه می‌دهد از عملکرد داخلی استارتاپ هوش مصنوعی، اطلاعات بیشتری کسب کند. این ادغام به دستیار صوتی سیری که حالا با هوش مصنوعی بهبود یافته است اجازه می‌دهد درصورت اجازه‌ی کاربران، برای دریافت پاسخ سؤالات پیچیده‌تر آن‌ها را به ChatGPT ارسال کند. همان‌طور که قبلاً گفته شده بود، درحال حاضر هیچ پولی در این مشارکت وجود ندارد، اگرچه انتظار می‌رود اپل در آینده درصدی از حق اشتراک‌های ChatGPT را که ازطریق پلتفرم‌های آن خریداری می‌شوند دریافت کند.

سال گذشته، مایکروسافت نیز به‌عنوان ناظر بدون حق رأی به هیئت‌مدیره‌ی OpenAI پیوست. حضور هر دو شرکت اپل و مایکروسافت در هیئت‌مدیره‌ی OpenAI می‌تواند بحث درمورد برنامه‌های این شرکت‌ها را پیچیده‌تر کند. ازطرفی باید اشاره کنیم حضور مدیران اجرایی اپل در هیئت‌مدیره‌ی شرکت‌هایی که با آن‌ها مشارکت دارند، بسیار نادر است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات