کدام آیفون‌ها، مک‌ها و آیپدها از هوش مصنوعی اپل پشتیبانی می‌کنند؟

دوشنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۳ - ۲۱:۱۰
مطالعه 2 دقیقه
طرحی از سیری و لوگوی اپل
هوش مصنوعی اپل هیجان زیادی میان کاربران ایجاد کرده است؛ اما این ویژگی روی کدام محصولات اپل دردسترس قرار خواهد گرفت؟
تبلیغات

هوش مصنوعی اپل که با نام Apple Intelligence شناخته می‌شود، یکی از فناوری‌های جدید هیجان‌انگیز و قدرتمند این شرکت محسوب می‌شود. قابلیت مذکور در تابستان سال جاری برای آزمایش‌کنندگان اولیه در‌دسترس قرار خواهد گرفت و در پاییز به‌همراه آپدیت‌های iOS 18 و iPadOS 18 و macOS Sequoia در قالب نسخه‌ی بتا برای عموم منتشر خواهد شد.

نکته‌ی مهم درباره‌ی Apple Intelligence این است که همه‌ی دستگاه‌های اپل بلافاصله پس‌ از انتشار، از آن پشتیبانی نخواهند کرد. در‌ادامه، فهرست کاملی از دستگاه‌های سازگار با هوش مصنوعی اپل در زمان عرضه را مشاهده می‌کنید:

آیفون‌

مک‌ بوک‌

آی‌ مک‌

مک‌مینی

مک استودیو

مک پرو

آیپد

اپل اینتلیجنس / Apple Intelligence

اگر یکی‌ از دستگاه‌های فهرست بالا را در‌اختیار دارید، به مجموعه‌ای از قابلیت‌های هوش مصنوعی اپل ازجمله ابزارهای ویرایش تصویر، نسخه‌ی قدرتمندتر دستیار صوتی سیری و ابزارهای ویرایش و ترجمه‌ی متن می‌توانید دسترسی داشته باشید.

باتوجه‌به فهرست یادشده، Apple Intelligence فقط روی برخی از مدل‌های گوشی آیفون و مک و آیپد اجرایی خواهد بود و سایر محصولات اپل از این فناوری پشتیبانی نخواهند کرد. به‌نوشته‌ی 9to5Mac، هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو نیز در آینده از هوش مصنوعی اپل پشتیبانی خواهد کرد و شاید مدل‌های جدید هوم‌پاد، قدرت پردازشی کافی برای میزبانی از این ویژگی را داشته باشند، اما درباره‌ی اپل واچ، اطلاعات خاصی دردسترس نیست.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات