بیل گیتس: در اجرای روی صحنه هرگز هم‌سطح استیو جابز نخواهم شد

سه‌شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۵
مطالعه 1 دقیقه
نیم رخ استیو جابز / Steve Jobs هم بنیان گذار اپل / Apple نور آبی روی صورت
بیل گیتس در جدیدترین مصاحبه‌اش می‌گوید که هرگز در اجرای روی صحنه هم‌سطح استیو جابز نخواهد شد.
تبلیغات

استیو جابز، بنیان‌گذار اپل و بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت، در مدت ۳۰ سال رابطه‌ی پرفرازونشیبی داشتند و از متحدان صمیمی به رقبای یکدیگر تبدیل شدند. شکی نیست که این دو فرد دنیا را تغییر دادند و میراثی ماندگار با شرکت‌های خود به‌جای گذاشتند.

بیل گیتس که یکی از افراد موفق‌ و ثروتمند جهان است، در پادکست Armchair Expert گفت که هرگز نمی‌تواند با رقیب خود در اجرای روی صحنه برابری کند؛ جایی که بنیان‌گذار اپل همواره در آن خوش می‌درخشید.

گیتس می‌گوید: «استیو جابز [روی صحنه] کاملاً طبیعی به‌نظر می‌رسید. تماشای او در حال تمرین همیشه لذت‌بخش بود؛ چرا‌که بخشی از نبوغش بود. وقتی بالاخره این کار را انجام می‌داد، طوری به‌نظر می‌رسید که انگار همان لحظه به آن فکر می‌کند... من هرگز به آن سطح نخواهم رسید.»

گیتس درادامه‌ی سخنانش افزود: «بخش بزرگی از شغلی که در مایکروسافت داشتم و شغلی که اکنون دارم، این است که آنچه در حال انجامش هستیم، به روشی ساده و مفهوم به مخاطب توضیح دهم... دوست دارم چیزها را توضیح دهم و بازخورد دریافت کنم.»

برنت اشلندر و ریک تتزلی در کتاب خود به نام Becoming Steve Jobs توضیح می‌دهند که چگونه بنیان‌گذار اپل از ماه‌ها قبل برای سخنرانی‌های اصلی آماده می‌شد و به کوچک‌ترین جزئیات توجه می‌کرد: «یک روز کامل را صرف تماشای تمرین‌های متعدد او برای سخنرانی کردم. او همه‌چیز را از رنگ و زاویه‌ی نورافکن‌ها تا ویرایش و تنظیم مجدد ترتیب اسلایدهای ارائه‌ تنظیم کرد تا ریتم ارائه‌اش بهتر شود.»

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات