سامسونگ در «ابرشهر هوشمند» عربستان سرمایه‌گذاری می‌کند

دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۲۲:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
پرچم سامسونگ / Samsung آبی پس زمینه آسمان روز روشن
لی جائه‌یونگ، رئیس هیئت‌مدیره‌ی سامسونگ، برای گسترش فرصت‌های تجاری در خاورمیانه از اَبَرشهر نئوم در عربستان سعودی بازدید کرد.
تبلیغات

لی جائه‌یونگ، رئیس هیئت‌مدیره‌ی سامسونگ، برای گسترش اهداف تجاری خود در خاورمیانه افکار زیادی در سر دارد. او سال قبل پس از انتصاب به سِمَت رئیس هیئت‌مدیره سامسونگ، از نیروگاه هسته‌ای براکه در امارات متحده‌ی عربی بازدید کرد. سفر دوباره‌ی او به خاورمیانه نشان‌دهنده‌ی عزمی راسخ برای پیشرفت اهداف سامسونگ در این منطقه است.

لی جائه-یونگ

لی جائه‌یونگ این بار با سفر به عربستان‌سعودی، از شهر نئوم واقع در استان تبوک این کشور بازدید کرد. منطقه‌ی نئوم که از آن به‌عنوان «اولین شهر عمودی جهان» یاد می‌شود، شهری است که به‌منظور تحقق رؤیای بلندپروازانه‌ی مقام‌های عربستان و با هدف برخورداری از فناوری‌های هوشمند ساخته شد. عربستان سعودی قصد دارد این شهر را به مقصدی برای گردشگران جهان و بهشتی برای استارتاپ‌های این کشور تبدیل کند.

لی جائه-یونگ

شرکت Samsung C&T، زیرمجموعه‌ی گروه تجاری سامسونگ، قرار است در پروژه‌ی ساخت راه‌آهن زیرزمینی شهر NEOM با عربستان همکاری کند. این راه‌آهن بخش عمده‌ی سیستم حمل‌ونقل نئوم را تشکیل می‌دهد.

رئیس هیئت‌مدیره‌ی سامسونگ با سفری کوتاه به مصر، از کارخانه‌ی تولید تلویزیون و تبلت سامسونگ در این کشور نیز بازدید کرد. مصر ازنظر ارتباطی که میان بازار آفریقا و خاورمیانه ایجاد می‌کند، برای سامسونگ اهمیت زیادی دارد. غول فناوری کره‌ای قصد دارد کارخانه‌ای جدید برای تولید گوشی‌ سامسونگ در مصر بسازد و بازار موبایل خاورمیانه را بیش‌از‌پیش هدف قرار دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات