پاناسونیک از اوپو و شیائومی به‌دلیل نقض حق‌ اختراع 4G شکایت کرد

پنج‌شنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
پاناسونیک | Panasonic
ظاهراً شیائومی و اوپو به‌طور غیرمجاز از برخی پتنت‌های مرتبط با فناوری‌های 4G و 5G پاناسونیک در ساخت گوشی‌های هوشمندشان استفاده کرده‌اند.
تبلیغات

پاناسونیک شکایتی علیه اوپو و شیائومی مطرح کرده و می‌گوید این دو شرکت بدون اجازه، از پتنت‌هایش در ساخت گوشی‌ هوشمند استفاده کرده‌اند. این حق اختراعات به فناوری 4G ارتباط دارند و پاناسونیک به‌دنبال دریافت خسارت و جلوگیری از استفاده‌ی غیرمجاز اوپو و شیائومی از پتنت‌های مذکور است.

اگر شما حق‌ اختراعی به‌نام خود ثبت کرده باشید و شرکت‌های بزرگ فناوری که میلیاردها دلار ارزش دارند از آن پتنت بدون اجازه استفاده کنند، در چنین شرایطی نقض حق‌ اختراع رخ داده است. اتحادیه‌ی اروپا برای رفع این نوع مشکلات Unified Patent Court (UPC) را راه‌اندازی کرده که برای حل پرونده‌های مرتبط با پتنت‌ها ایجاد شده و هدفش ایجاد شرایطی برای ثبت آسان‌تر و ارزان‌تر حق پتنت‌ در کشورهای این ناحیه است. اکنون اولین پرونده‌ی مهم دادگاه مذکور، مربوط به شکایت پاناسونیک از اوپو و شیائومی است.

پاناسونیک ادعا می‌کند چهار پتنت مربوط به استانداردهای ارتباطی 4G و 5G موبایل این شرکت به‌طور غیرمجاز در گوشی‌ های شیائومی و گوشی‌ های اوپو مورد استفاده قرار گرفته‌اند و به‌ عبارت دیگر دو شرکت چینی، حق‌ اختراعات پاناسونیک را نقض کرده‌اند.

پرونده‌ی پاناسونیک با اوپو و شیائومی در بخش محلی دادگاه یکپارچه ثبت‌ اختراع (UPC) در مانهایم و مونیخ جریان دارد. این اولین و مهم‌ترین کمپین مرتبط با حق‌ اختراع است که در UPC برگزار شده و به‌احتمال زیاد، تأثیر گسترده‌ای بر صنعت موبایل خواهد داشت.

پرونده‌ی پاناسونیک می‌تواند سایر دارندگان حق‌ اختراعات فناوری را به مطرح کردن شکایات جدید علیه شرکت‌های مختلف ترغیب کند و تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند نیز تلاش خواهند کرد محصولاتی مطابق با قوانین پتنت‌های مرتبط با استانداردهای اساسی (SEP) عرضه کنند تا با مشکلات حقوقی مواجه نشوند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات