فناوری پوست خودترمیم‌شونده ایده‌ ربات‌های فیلم ترمیناتور را به واقعیت تبدیل می‌کند

شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۰
مطالعه 1 دقیقه
پوست خود ترمیم شونده در فیلم ترمیناتور
محققان در حال ساخت پوستی واقع‌گرایانه برای ربات‌ها هستند که درست مثل فیلم ترمیناتور پس‌ از آسیب‌دیدن می‌تواند خود را ترمیم کند.
تبلیغات

نیویورک‌پست با انتشار مقاله‌ای جالب، از ساخت پوستی طبیعی و واقع‌گرایانه با قابلیت ترمیم خودکار خبر داد. دانشمندان می‌توانند با این فناوری جدید ایده‌هایی شبیه فیلم علمی‌تخیلی ترمیناتور را به واقعیت تبدیل کنند.

درواقع، محققان موفق شده‌اند پوستی بسازند که حتی پس‌ از ضربه یا بریدگی یا آسیب‌های فیزیکی دیگر، می‌تواند خودش را ترمیم کند. به‌نوشته‌ی NYPost، این تکنولوژی توانایی بازسازی و ترمیم خودکار سطح پوست را فراهم می‌کند و بدین‌ترتیب، می‌توان از‌ آن در زمینه‌های مختلف ازجمله رباتیک و پزشکی استفاده کرد.

قابلیت خودترمیمی پوست می‌تواند پیشرفت بسیار بزرگی در حوزه‌ی فناوری رباتیک و پزشکی به‌ارمغان بیاورد. این پوست به ربات‌ها و دستگاه‌های پزشکی اجازه می‌دهد در محیط‌های خطرناک نیز کار کنند و زمان و هزینه‌های تعمیر و نگه‌داری آن‌ها را نیز کاهش خواهد داد.

ناگفته نماند فناوری پوست خودترمیم شونده فعلاً در مراحل اولیه قرار دارد و باید بررسی‌ها و آزمایش‌های بیشتری روی آن انجام شود. به‌هر‌حال با پیشرفت این تکنولوژی در آینده، قدرت و قابلیت‌های ربات‌ها بهبود درخورتوجهی خواهد یافت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات