تماشا کنید: تقلید صدای رپر معروف آمریکایی با هوش مصنوعی

یک‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
کانیه وست Kanye West رپر آمریکایی با عینک آفتابی در بین جمعیت
هوش مصنوعی اکنون می‌تواند صدای خواننده‌های معروف را با دقتی مثال‌زدنی تقلید کند. آهنگ بخوانید و با هوش مصنوعی به خواننده‌ای معروف تبدیل شوید!
تبلیغات

هوش مصنوعی امروزه به‌حدی پیشرفته شده است که افزون‌بر نوشتن متن با لحن انسان، امنیت شغلی مهندسان نرم‌افزار را تا حدی به‌خطر انداخته؛ تحلیلگران می‌گویند هوش مصنوعی در سال‌های آینده روی میلیون‌ها شغل اثر مستقیم می‌گذارد.

درحالی‌که پیش‌تر اثرگذاری هوش مصنوعی بر حوزه‌هایی مثل روزنامه‌نگاری، کدنویسی و اخیرا فیلم‌سازی را دیده‌ایم، اکنون سؤال مهمی مطرح می‌شود: هوش مصنوعی چه تأثیری بر صنعت موسیقی دارد؟

تماشا در توییتر

فردی به نام روبرتو نیکسون در توییتر ویدیویی از تقلید صدای کانیه وست (رپر معروف آمریکایی) توسط هوش مصنوعی منتشر کرده است. او در این ویدیو رپ می‌خواند و هوش مصنوعی صدای نیکسون را به‌شکل غیرقابل‌باوری به صدای کانیه وست تبدیل می‌کند.

اثرگذاری هوش مصنوعی بر صنایع مختلف اجتناب‌ناپذیر است؛ درحالی‌که بسیاری از مردم نگران از دست رفتن شغل‌شان هستند، عده‌ای از تحلیلگران عقیده دارند هوش مصنوعی بیشتر از آنکه جایگزین انسان باشد در نقش مکمل ظاهر می‌شود و می‌تواند به افزایش بهره‌وری کمک کند.

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره‌ی هوش مصنوعی دارید؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات