باگ دردسرساز ChatGPT سوابق چت هوش مصنوعی را به کاربران دیگر نشان می‌دهد

چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
چت بات ChatGPT
باگ چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT تاریخچه‌ی گفت‌وگوهای افراد را به کاربران دیگر نمایش می‌دهد.
تبلیغات

ویژگی تاریخچه‌ی ChatGPT اخیراً غیرفعال شده است زیرا باگ جدید این هوش مصنوعی، بخش مختصری از مکالمات کاربران را به افراد دیگر نشان می‌دهد.

یکی از کاربران ردیت تصویری به‌اشتراک گذاشت که چندین مکالمه‌ی انجام‌شده با ChatGPT را نشان می‌دهد که مربوط به این فرد نبوده است. شخص دیگری در توییتر گزارشی مشابه درمورد این باگ ارائه کرد. سخنگوی OpenAI این خبر را تأیید و خاطرنشان کرد باگ مذکور متن کامل چت‌های کاربران را به سایر افراد به‌اشتراک نمی‌گذارد و فقط عنوان‌های توصیفی مختصر را نمایش می‌دهد.

باگ نمایش تاریخچه چت های کاربران ChatGPT

مشکل ChatGPT نشان می‌دهد باید از اطلاعات حساسی که با این چت‌بات به‌اشتراک می‌گذارید به‌شدت مراقبت کنید. در یکی از پرسش‌های متداول وب‌سایت OpenAI نوشته شده است که لطفاً هیچ اطلاعات حساسی را در مکالمات خود ارائه ندهید. این شرکت می‌گوید امکان پاک کردن برخی درخواست‌های خاص از سوابق گفت‌وگوهای کاربران وجود ندارد و شاید از این چت‌ها برای اهداف آموزشی استفاده شود. به‌هرحال به‌نظر می‌رسد شرکت مذکور، تمایل بسیار زیادی برای اشتراک‌گذاری اطلاعات محرمانه با چت‌بات خود دارد.

بلومبرگ به‌دلیل باگ ChatGPT این چت‌بات را به‌طور موقت غیرفعال کرد اما پس‌ از چند ساعت دوباره آنلاین شد. تاریخچه‌ی چت کاربران در نوار کناری این هوش مصنوعی با پیام «تاریخچه موقتاً دردسترس نیست» همراه شده است و این شرکت سعی دارد مشکل را در اسرع وقت برطرف کند.

به گزارش ورج، علت مشکل نمایش سوابق گفت‌وگوی کاربران با سایر افرادی که از ChatGPT استفاده می‌کنند، وجود ایراد در یک نرم‌افزار متن‌باز ناشناس است. به‌هرحال تحقیقات برای شناسایی دلیل بروز این باگ همچنان ادامه دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات